Комодські дракони

        15 Декабрь 2015

комодські дракони    Ви думаєте, що дракони існують тільки в казках? А ось і ні. На острові Комодо (Індонезія) живуть величезні варани, яких європейці нарекли комодськими драконами.

комодські дракони

   Ця величезна ящірка важить близько 150 кг, а її довжина становить близько 3 метрів. Комодські дракони — м’ясоїдні рептилії, а це означає, що вони хижаки. Це дуже злі і агресивні істоти. Комодський дракон здатний наздогнати і роздерти досить велику здобич, скажімо, козулю, оленя або молодого кабана. Місцеві жителі стверджують, що були випадки нападу комодских драконів навіть на людей. Але документальних підтверджень немає, а у страху очі, як відомо, великі. Хоча такому велетню, напевне, не складе великих труднощів перекусити людину навпіл.

комодські дракони

   Нападають ці величезні ящірки із засідки, або підкрадаючись впритул до жертви. Комодський дракон стрімко кидається на неї і хапає за голову. Потім з усіх сил трясе жертву, ламаючи хребет. Якщо раптом кидок виявляється невдалим, комодський дракон намагається збити жертву хвостом. Такий удар настільки сильний, що може збити з ніг дорослого оленя. Але на здорових і сильних тварин комодський дракон нападає рідко. Найчастіше вони обирають хворих та слабких, або молодих. Не гидують ящірки і падаллю.

комодські дракони

   Якщо один з комодских драконів вбив тварину, то поласувати нею збігаються всі «родичі», від тридцятисантиметрових малюків до величезних старців. Цікавіше за все те, що вони ніколи не б’ються за їжу, а отже всім дістається певна частка здобичі.

   Після трапези комодські дракони на кілька годин завмирають і не рухаються.

   Крім острова Комодо, комодські дракони живуть ще й на островах Ринча, Джилі Мотанг і Флорес. Багато вчених вважають, що вони збереглися на Землі ще з часів динозаврів.

   Ще зовсім недавно ці грізні хижаки були на межі зникнення. Люди полювали на них заради міцної шкіри, яка йшла на різноманітні шкіряні вироби. Але, на щастя, сьогодні прийняті закони, які забороняють полювання на комодских драконів. Тільки завдяки цьому їх чисельність хоча і повільно, але збільшується.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin