Коаті
Знайомтеся, носуха або коаті, близький родич єнота полоскуна (я раніше писав про нього), тому що вона теж єнот. Існує три види коаті, і всі вони — корінні американці, правда, хтось живе в Північній, а хтось в Південній Америці.
Самки живуть групами до 12 дорослих особин, а з ними також дітлахи. Рухається ця група по тропічному лісі під час пошуків їжі на всіх ярусах одночасно — хто по деревах, а хто по землі, високо задерши свої смугасті хвости. У всіх цих коаті одна мета — здобути щось їстівне. У їжу йде практично все — комахи, ящірки, дрібні птахи та їх яйця, а також плоди. Все носухи винюхають, викопають, дістануть з будь якої щілини своїм довгим та дуже рухливим носом, завдяки якому власне і отримали одну зі своїх назв.
Ну а якщо хтось з коаті помітить небезпеку, відразу свистить і вся група, як по команді, залазить вище на дерева. Так би мовити, вгорі і безпечніше, і ворогів краще видно.
Коаті-самці ж ведуть навпаки самотній спосіб життя. До самок вони приєднуються тільки в шлюбний період, причому кожен до своєї. А якщо хто зазіхне на чужу, то тут вже в хід йдуть і кігті, і зуби, коаті завзято захищають своїх самок.
За кілька днів до того як з’являться дитинчата (їх зазвичай буває 4-5) коаті-самка йде зі зграї і будує гніздо на дереві. Там вона народжує, там вона і годує приплід близько п’яти тижнів. Потім, все ще маленьких носух, веде до своїх подруг по зграї.
Коаті і плавають досить таки непогано, причому роблять це із задоволенням. У них навіть перетинки між пальцями є. Як і єнот полоскун, носуха любить пополоскати їжу у воді, а немає їжі так і хвіст для полоскання підійде.
І ще одна особливість коаті. На відміну від інших єнотів, тварина веде денний спосіб життя, а ночами вважає за краще спати в кроні дерева.
Про те, як коаті уживаються поруч з людьми, дивіться у фільмі
Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!