Коаті

        3 Февраль 2018

коаті   Знайомтеся, носуха або коаті, близький родич єнота полоскуна (я раніше писав про нього), тому що вона теж єнот. Існує три види коаті, і всі вони — корінні американці, правда, хтось живе в Північній, а хтось в Південній Америці.

коаті

Самки живуть групами до 12 дорослих особин, а з ними також  дітлахи. Рухається ця група по тропічному лісі під час пошуків їжі на всіх ярусах одночасно — хто по деревах, а хто по землі, високо задерши свої смугасті хвости. У всіх цих коаті одна мета — здобути щось їстівне. У їжу йде практично все — комахи, ящірки, дрібні птахи та їх яйця, а також плоди. Все носухи винюхають, викопають, дістануть з будь якої щілини своїм довгим та дуже рухливим носом, завдяки якому власне і отримали одну зі своїх назв.

коаті

Ну а якщо хтось  з коаті помітить небезпеку, відразу свистить і вся група, як по команді, залазить вище на дерева. Так би мовити, вгорі і безпечніше, і ворогів краще видно.

Коаті-самці ж ведуть навпаки самотній спосіб життя. До самок вони приєднуються тільки в шлюбний період, причому кожен до своєї. А якщо хто зазіхне на чужу, то тут вже в хід йдуть і кігті, і зуби, коаті завзято  захищають своїх самок.

коаті

За кілька днів до того як з’являться дитинчата (їх зазвичай буває 4-5) коаті-самка йде зі зграї і будує гніздо на дереві. Там вона народжує, там вона і годує приплід близько п’яти тижнів. Потім, все ще маленьких носух, веде до своїх подруг по зграї.

Коаті і плавають досить таки непогано, причому роблять це із задоволенням. У них навіть перетинки між пальцями є. Як і єнот полоскун, носуха любить пополоскати їжу у воді, а немає їжі так і хвіст для полоскання підійде.

І ще одна особливість коаті. На відміну від інших єнотів, тварина веде денний спосіб життя, а ночами вважає за краще спати в кроні дерева.

Про те, як коаті уживаються поруч з людьми, дивіться у фільмі

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin