Кити

        3 Декабрь 2015

кити    Кит — найбільша тварина на землі на сьогоднішній день. І він ніяк не риба, як у дитинстві хтось думав, а ссавець. І хоча кит і може перебувати тривалий час під водою, все ж він змушений час від часу спливати на поверхню, щоб вдихнути повітря  легенями. Саме тоді можна побачити характерний фонтан над водою.

кити

   І саме тому що кити ссавці, то вони народжують живих дитинчат і годують їх молоком, яке, до речі, в 10 разів жирніше коров’ячого. Не дивно, що малюки ростуть так швидко. Губ у китят немає, тому вони не можуть смоктати, як це роблять наземні ссавці. Замість цього мама-кит впорскує молоко в рот малюка за допомогою спеціальних м’язів.

   Китів іноді називають володарями океану. Всього в світовому океані на сьогоднішній день існує 86 видів китів. Найбільший серед них синій або блакитний кит. Довжина його становить 33 метри. Для порівняння, на спині цього кита можуть поміститися тридцять слонів.

кити

   Кити швидко плавають (можуть розвинути швидкість до 50 км /год.), а також прекрасно пірнають. Скажімо, кашалот може пірнути на глибину до 3000 метрів. Пірнати на такі глибини дозволяє киту товстий шар жиру, який оберігає від переохолодження, а також  заросла ніздря, в якій знаходиться, як у мішку, запас повітря (завдяки цьому кит може не спливати близько 2 годин).

   Всі зі мною погодяться, що така велика тварина і їсти повинна багато. У шлунку синього кита поміщається 2-3 тони їжі. Повна вантажівка! За способом харчування кити діляться на зубатих (кашалоти, дельфіни, косатки) і вусатих — власне китів. Дельфіни харчуються зазвичай рибою, косатки — ластоногими, а кашалоти — кальмарами. Вусаті ж кити, незважаючи на свої величезні розміри і грізний вигляд харчуються планктоном. І вусами у китів називають два ряди рогових пластин, через які вони фільтрують воду, відціджуючи крихітних ракоподібних. На «сніданок» кита таких рачків необхідно не менше мільярда!

кити

   Всі китоподібні — цінні промислові тварини. Шкіра, печінка, жир, китовий вус є важливою сировиною для багатьох виробництв, зокрема для медичної промисловості. На сьогоднішній день полювання на китів заборонене. Китобійні флотилії багатьох країн майже знищили китів, але тепер вони взяті під охорону і добре розмножуються. Але  для цих тварин існує ще одна небезпека. Світовий океан надзвичайно забруднений відходами. Вважають, що саме через це цілі зграї китів викидаються на берег і там гинуть. У деяких країнах навіть створені спеціальні команди, які в таких випадках зіштовхують китів назад в море.

   І невеличкий фільм про китів в кінці

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Морські ссавці       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin