Кенгуру
Кенгуру. Якщо вас, дорогі друзі, запитають, хто найкращий стрибун на світі, можете не вагаючись відповідати — кенгуру. В Австралії та деяких островах навколо неї, а тільки там живуть ці дивовижні тварини, налічується близько 50 видів кенгуру. Існує міф про походження самої назви — кенгуру. Коли європейці вперше зійшли на берег Австралії, то першою твариною яку вони побачили був кенгуру. На запитання, як ця тварина називається, абориген відповів: «Не розумію». Це словосполучення прозвучало, як кенгуру. Не знаючи місцевої мови, всі припустили, що це назва тварини, а отже почали її так і називати — кенгуру. На сьогодні лінгвісти заперечують цей міф, але я думаю, як би там, не було, а звичну для всіх назву ніхто змінювати не буде.
Кенгуру харчуються корінням та бульбами, які спритно викопують лапами з міцними пазурами. Ці, на перший погляд мирні тварини, все ж вміють за себе постояти (наприклад, перед собакою дінго). Для цього вони вміло використовують сильні задні ноги. Кенгуру стрімко переносять вагу свого тіла на потужний хвіст, а задніми лапами наносять потужний удар. На задніх лапах кенгуру мають по чотири пальці з довгими та гострими як ножі пазурами. Втім найчастіше тварини рятуються втечею. Відштовхуючись потужними задніми лапами, кенгуру рухаються величезними стрибками до 12 метрів в довжину та близько 3 метрів у висоту. Так стрибати не вміє більше жодна тварина в світі.
Не менший інтерес викликає народження та доглядання малюків кенгуру. Навіть в зоопарку можна іноді побачити, як із сумки на животі матері раптом визирає цікава мордочка. При найменшій небезпеці кенгуреня ховається. Сумка кенгуру — це глибока складка шкіри, яка займає практично весь живіт. Кенгуреня народжується сліпим, голим та крихітним. Уявіть, у кенгуру зріст якого складає в довжину разом з хвостом більше 2.5 метрів народжується дитинча всього 3 см. Тільки но народившись, малюк відразу ж відправляється у свою першу подорож. Чіпляючись гострими кігтиками за шерсть матері, кенгуреня заповзає в сумку. Мати годує малюка молоком близько 65 днів. А ось ховається кенгуреня в сумці від небезпеки або холоду до восьмимісячного віку.
В даний час популяції кенгуру нічого не загрожує. В Австралії полювання на кенгуру є звичайною справою. Полюють на них заради смачного м’яса та міцною шкіри. Але, як ви розумієте, все добре в міру. І якщо полювання на кенгуру зовсім не контролювати — це може змінити ситуацію, причому не в кращу сторону.
Як завжди невелике відео про кенгуру на закінчення
Пам‘ятайте, тварини — творіння Божі!
кенгуру-:-)
я люблю тварит я учусь в 5 класі