Казуар

        22 Январь 2017

казуар    Казуар — родич і земляк страуса ему. Чесно кажучи, африканський страус та нанду теж його родичі, але більш далекі. Живе цей цікавий птах, як ви вже напевно здогадалися, в Австралії, а саме на півострові Кейп-Йорк, а також на Гвінейських островах.

казуар

   Перш за все, казуар від усього страусячого племені відрізняється роговим гребенем на голові. Немов шолом стародавнього воїна, прикрашає він голову і при цьому ще й має практичне значення для птаха. Справа в тому, що на відміну від своїх «родичів» казуар живе не в степу, а в лісовій гущавині. Ось і доводиться йому нахиляти голову і гребенем прокладати собі дорогу в колючому чагарнику.

   Ще одна відмінність казуара полягає в тому, що він моногамний, тобто на одного самця припадає одна самка. Хоча як і у інших страусів, висиджування та турбота про потомство повністю полягає на самця. Гніздо його схоже на гніздо ему — ямка в землі вкрита травою та листям, але яєць не більше восьми (а що ви хотіли від однієї самки).

казуар

   Казуар — птах всеїдний. Він харчується як опалими на землю плодами, так і дрібними тваринами та… рибою. Справа в тому, що казуар, незважаючи на свою огрядність, дуже непогано плаває. А ось про способи лову риби існує кілька думок і один з них досить цікавий, але трохи сумнівний (хоча існування такого ніхто не заперечує). Мабуть, опишу його більш докладно зі слів очевидця.

   Казуар заходить у воду, розчепірює все пір’я і стоїть нерухомо хвилин 15, а потім різко стискає пір’я і виходить на берег. На березі він обтрушується, і з його пір’я сиплеться дрібна рибка, яку казуар тут же поїдає. Правда це чи ні стверджувати не беруся, сам не бачив.

казуар

   Аборигени широко використовують частини тіла казуара для своїх потреб ще з давніх часів. Так, скажімо, з пазурів, які до речі  досягають до 10 см в довжину, вони виготовляють вістря списів та стріл, якими полюють, в тому числі і на казуара. З кісток ніг виходять чудові ножі, а з крил голки.

    Зараз зоопарки світу платять за дорослого казуара великі гроші (за місцевими мірками) і тому багато гвінейців займається вирощуванням та продажем цих птахів. За особину казуара можна навіть купити… дружину. Ось  як! Воно й не дивно, що дорого, за своєю природою казуари дуже агресивні.

   Для більш детального знайомства з казуаром подивіться фільм нижче

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin