Кашалоти (закінчення)

        21 Февраль 2018

кашалот(Закінчення, початок дивіться тут і тут)

   Але може виникнути питання — навіщо кашалоту так глибоко пірнати? Невже немає достатньо їжі на менших глибинах? Відповідь виявляється простою. Хоча поживи на поверхні й багато, але і конкуренція тут дуже велика.

кашалот

А ось на глибині величезний кашалот — повний господар. Хоча…  тут теж є один конкурент. Величезні кальмари не хочуть поступатися першістю перед  кашалотами. І хоча не можна сказати що часто, але все ж відбуваються сутички між цими гігантами. Бій зазвичай йде не на життя, а на смерть. Про одну з таких сутичок кашалота і кальмара можете подивитися невеликий фільм.

   Хто ж перший нападає і хто частіше перемагає в таких боях? Однозначної відповіді немає. У шлунку кашалота знаходили останки величезного спрута, але чи завжди кашалот виявляється переможцем? Багато кашалотів плаває з величезними шрамами — слідами «знайомства» з кальмаром.

кашалот

І ще одна особливість кашалота (ви рахуєте, яка це вже?) — спермацет. Через цю речовину кашалотів навіть називають спермацетовим китом. Знаходиться ця речовина у своєрідному поглибленні  голови кашалота, утвореної щелепними кістками. Цієї речовини у великого кашалота може бути до 11 тонн. Воно є хорошим антисептиком і використовується для лікування ран, саден та опіків, а також в парфумерії. Раніше спермацет вважали «насінням» кашалота, звідси і така назва. Справжнє ж походження та призначення речовини поки що до кінця не вивчено.

Як бачите, ще багато загадок тримає в собі цей величезний мешканець океану. Завершуючи розповідь про цю дивовижну тварину, приведу його основні параметри. На світ малюк кашалота з’являється довжиною близько 4 метрів і росте до 18-20 метрів. Вага дорослого кашалота може досягати 100 тонн. Довжина нижньої щелепи 3-4 метри і на ній розташовано близько півсотні зубів. Вага кожного зуба близько 1 кг, хоча бувають і більші. Максимальна швидкість, яку може розвивати тварина 37 км / год., але зазвичай плаває зі швидкістю близько 10 км / год.

Зустрічаються кашалоти у всіх океанах за винятком Північного Льодовитого. Вони постійно мігрують і навіть перетинають екватор (крім кашалотів це роблять тільки кити горбачі). Самці частіше плавають невеликими стадами, рідше поодинці. Самки з молодняком плавають своїми компаніями, часто в супроводі старого кашалота. Статева зрілість настає у віці 4-6 років.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Морські ссавці       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin