Кашалоти (продовження)

        18 Февраль 2018

кашалот(Продовження, початок читайте тут)

   Продовжимо знайомство з кашалотом, а точніше з тими його особливостями, які виділяють його серед інших китів. На яку максимальну глибину може зануритися ссавець?

кашалот

Спробуємо розібратися. Дельфіни пірнають зазвичай на глибину не більше 25 метрів (винятком є ​​афаліни, які можуть пірнати до 300 метрів). Кити смугачі, хоча і полюють зазвичай на ракоподібних на глибині не більше 15 метрів але можуть пірнати і на 350 (про це свідчать датчики, які встановлювали на їх тілі). Пляшконіс може полювати за дрібними кальмарами на глибині до 500 метрів. А кашалот? Як ви вважаєте?

кашалот

Почну з достовірно відомого факту. Кашалот може перебувати під водою, не виринаючи на поверхню, а отже і не дихати до півтори години. А тепер спробуємо все ж розібратися, на яку глибину за цей час він може пірнути.

Відомо 14 випадків, коли кашалоти заплутувалися і гинули в кабелях, що лежать на дні океану. Чи то вони вважали  кабель за щупальце восьминога і тому нападали, при цьому заплутуючись, чи з інших якихось причин, але мова зараз не про це. П’ять з чотирнадцяти випадків сталися на глибині від 900 до 1128 метрів. А це значить, що кашалоти пірнають на глибину більше кілометра, що здається зовсім неймовірним.

кашалот

Здавалося б, що навіть якщо його  не розчавить колосальний тиск, то  кесонна хвороба кашалоту забезпечена точно. Але на практиці ми бачимо зовсім інше — кашалоти себе прекрасно почувають на великих глибинах. Було висунуто багато гіпотез, які пояснюють такий парадокс. Я вам не буду про них розповідати, тому що яка з них ближче до істини ніхто не знає. Скажу тільки одне — якщо у наземного ссавця, знаходиться в легенях 34% кисню, а решта в інших частинах організму, то у кашалота в легенях знаходиться всього 9%. І ще, якщо при вдиханні наземна тварина вентилює легені тільки на 15%, то кашалот — 90%.

(Закінчення читайте тут)

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Морські ссавці       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin