Кашалоти (початок)
Кашалот — незвичайна тварина, як серед китів, так і серед усіх живих істот на Землі в цілому. У нього маса якостей та особливостей будови тіла, які не притаманні жодній іншій тварині. Та й, нарешті, кашалот володар багатьох рекордів, як абсолютних, так і відносних. Якщо я вас, друзі, заінтригував, то читайте далі.
Почнемо з самого, здавалося б, «непоєтичного» органу — кишечника. Так ось, довжина кишечника у кашалота становить … 160 метрів. Це абсолютний рекорд. Залишається загадкою, навіщо м’ясоїдній тварині, їжа якої добре засвоюється (риба, кальмари), кишечник такої довжини.
І на цьому загадки органу травлення у кашалота не закінчуються. Там у нього ще й виробляється речовина, аналогів якій в тваринному світі немає — це амбра. Походження та призначення цієї речовини в організмі кашалота до кінця не зрозуміло. Одні вчені стверджують, що це патологічний продукт, який виділяє жовчний міхур. Інші кажуть, що амбра — це секреція залоз прямої кишки. Треті ж схиляються до того, що це захисні утворення від роздратування кишечника хітином молюсків та паразитів. Але хто б з них не був ближче до істини, достовірно одне — амбра цінується мало не на вагу золота.
Переходимо до наступного «загадкового» органу кашалота. Це його ніздря. У всіх китів та дельфінів ніздря в відкритому стані кругла і розташована на верхній частині тіла, що цілком виправдано, тому що при такому розташуванні тварині легше дихати. Але все зовсім по-іншому у кашалота. У нього ніздря має форму вузької щілини і розташована в передньому лівому кутку голови. Чому саме таке розташування ніздрі у кашалота, відповіді поки немає.
(Продовження читайте тут, а закінчення тут)
Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!