Карликовий бегемот

        6 Январь 2018

карликовий бегемот   Карликовий бегемот. Уявіть собі —  у гігантського гіпопотама, про якого я вже раніше розповідав, є близький родич, який розмірами не перевищує домашню свиню. Це, звичайно ж, карликовий бегемот (африканці його називають нігбве). На жаль, вченим  не так багато відомо про нього, як хотілося б.

карликовий бегемот

Вперше карликовий бегемот був описаний тільки в 1849 році англійцем С.Мортоном. І то це опис було зроблено лише по кістках та черепу тварини, які вченому подарували мандрівники. У 1910 році цією твариною зацікавився сам «король» зоопарків К.Гагенбек і відразу ж спорядив пошукову експедицію до Ліберії. Пошуки цієї експедиції завершилися успіхом — для європейських зоопарків було спіймано шість карликових бегемотів.

карликовий бегемот

Щойно знайдена тварина виявилася спокійною та поступливою. Вона відразу підкорила цим людей, які її спіймали. Карликовий бегемот своїми звичками дуже нагадував домашніх свинок, навіть їжу брав з рук.

Зріст карликового бегемота близько 75 см, вага 250-275 кг, довжина 170-190 см. Самки цієї тварини навіть дитинчат годують подібно свиноматкам, лежачи на боці.

карликовий бегемот

Від своїх «великих родичів» карликові бегемоти відрізняються не тільки розмірами, а й тим, що мають всього одну пару різців на нижній щелепі (у великого дві пари). Ведуть вони переважно нічний спосіб життя. Вдень карликовий бегемот спить в тіні дерев, а частіше в норі, яку, до речі, риє для себе сам. Ніч же проводить у пошуках їжі — вириває з землі поживні бульби та коренеплоди (чим не свиня?). Мешкає карликовий бегемот тільки в густих лісах Західної Африки.

На даний час карликовий бегемот дуже популярний у багатьох зоопарках світу. Всі його люблять за невибагливість в утриманні та добру вдачу. Але, на жаль, в зоопарках карликовий бегемот більше поширений, ніж на волі.

   Закінчу свою розповідь невеликим відеофрагментом про карликового бегемота

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin