Каракал

        27 Май 2012

каракал   Каракал або берберійська (степова) рись — одна з найкрасивіших диких кішок. Зоологи розійшлися в думках стосовно питання визначення роду каракала. Одні з них відносять каракала до роду рисей, як підрід, інші ж виділяють його в окремий рід. Заради справедливості хочу зауважити, що каракал про це навіть не знає та й живе собі спокійно в Африці, а також трохи в Малій та Середній Азії. Хоча не зовсім спокійно.

   Якщо в Азії через їх малочисленність каракалів захищає хоча б Червона книга, то в Африці, особливо південній, з каракалом борються, як з шкідником.

каракал

   За розмірами каракал близький до більшості рисей (рудої, іспанської, канадської), але має більш струнку будову тіла і однотонне забарвлення червоно-коричневого кольору. На вухах типові для рисей китиці, які надають каракалові ще більше граціозності.

каракал

   Полює каракал також подібно рисі, тобто підкрадається до жертви, а потім наздоганяє її кількома довгими стрибками. Реакція каракала настільки швидка, а кігті гострі, що він може піймати птаха, що злітає, а якщо злітає зграя, то й кілька пташок. Хоча основна його їжа все ж наземні дрібні тварини — гризуни (ховрахи, тушканчики і т.д.), зайці, кролики і навіть дрібні антилопи. Подібно до леопарда, каракал може недоїдену здобич затягувати на дерево, ховаючи від інших хижаків. Веде каракал в більшості випадків нічний спосіб життя.

каракал

   Каракал легко приручається. Цим широко користувалися в давнину, особливо в Азії. Подібно гепарду каракала використовували на полюванні. В нинішні часи таке полювання чомусь не користується популярністю.

   Каракал є справжня прикраса природи і не можна допустити, щоб планета Земля втратила таку красу.

   Дуже раджу подивитися відеоролик про те, як каракал полює на цесарок. Це щось неймовірне…

Памятайте, тварини – це творіння Божі!        Рубрика: Кішки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin