Кальмари

        18 Ноябрь 2014

кальмар   Кальмари відомі людині давним-давно. Але вражає те, що відомості про цього великого молюска переплітаються з такою величезною кількістю легенд, що часом не можна відрізнити правду від вигадки.

кальмар

    Величезним кальмарам приписували жахливу кровожерливість. Саме з кальмаром (гідрою) вступає в поєдинок Геракл, герой грецької міфології. Є думка, що медуза Горгона також не що інше як кальмар. Про цих тварин моряки переказували безліч страшних історій — як вони затягують кораблі, а то й цілі флотилії під воду. І тільки в 70-х роках дев’ятнадцятого століття вчені детально описали кальмара.

кальмар

    Легендарні пірати океанських глибин виявилися близькими родичами равликів. Та й глибоководним жителем його можна назвати з натяжкою. Вчені вважають, що максимальна глибина для кальмара близько 1 км. Харчуються кальмари великою рибою, а можливо і дельфінами. Останнім часом на тілі дельфінів часто виявляли круглі плями від присосок величезних молюсків.

кальмар

    За сто років знайомства з кальмарами, яких іноді помилково називають спрутами, люди практично нічого не дізналися про життя і звички цих тварин. Відомо тільки, що кальмари темно-зеленого кольору, а коли його роздратувати, то стає цегляно-червоним. У них найбільші в світі очі — близько півметра в діаметрі. Рухаються ці дивовижні тварини, використовуючи реактивну тягу — набирають в себе воду, а потім різко її виштовхують через невеликий отвір. Нерідко довжина цих тварин досягає 10-15 метрів. Найбільший відомий кальмар був завдовжки 18 метрів і важив 8 тонн. Хоча за розповідями є особини які в багато разів перевищують ці розміри. Але вірити чи ні цим розповідям, вирішувати вам, друзі. Відомо також, що в разі небезпеки кальмар випускає чорнило, яке ховає його від ворогів.

    Кальмар не має кісток і належить до класу головоногих. Основна його відмінність від восьминога і спрута — це витягнуте тіло і сім щупалець. У восьминога і спрута їх вісім. Найзапекліший ворог кальмара — кашалот. Іноді моряки бачили в океані битву цих двох велетнів. Питання, чи небезпечний кальмар для людини, поки залишається відкритим. Але відомий, принаймні, один достовірний випадок нападу на людину. Від його присосок залишилися рвані рани, які дуже довго не гоїлися. Це звичайно ж не говорить про те, що кальмарів потрібно знищувати.

На закінчення пропоную подивитися унікальний сюжет про битву кальмара і кашалота

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Найпр. безхребетні, молюски       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin