Кабан

        10 Август 2013

кабан   Кабан — дикий предок свійської свині — важить 60-150 кг. Тіло його вкрите щетиною. Забарвлення — від світло-бурого до майже чорного. На спині є щетинистий гребінь, який при збудженні тварини настовбурчується. Поросята смугасті. Живе у листяних лісах, може також у чагарниках і очереті по берегам річок та озер.

кабан

    Кабан усеїдний: живиться як рослинами (кореневища, бульби, цибулини, фрукти, горіхи, насіння, вегетативні органи рослин), так і тваринами: комахами, молюсками, червами, ящірками та зміями, жабами, яйцями птахів, падлом тощо. Кабан має неабияке значення в житті лісу: перекопуючи великі ділянки землі, він сприяє загортанню насіння. Якщо ж кабанів забагато, вони завдають певної шкоди, вириваючи проросле насіння.

кабан

   Кабани полюбляють купатись. Вони влаштовують «купальні» , наповнені водою та багном. Після «ванни» кабани чешуть боки об каміння та дерева, що ростуть поблизу. Кабан дуже сильна тварина. Мисливці розповідають, що від розлюченого кабана доводиться рятуватись на дереві. Відомі випадки, коли кабани своїми іклами вбивали вовків. Мабуть саме тому кабан залишається бажаним трофеєм на полюванні.

кабан

   Від дикого кабана на сьогоднішній день виведено понад 100 порід домашніх свиней. Вони розповсюджені по всьому світі. Люди залюбки вживають до їжі не тільки смачне м’ясо, а й не менш поживне сало.

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin