Ірбіс або сніговий барс

        29 Июль 2012

ірбіс   Ірбіс або сніговий барс (не плутайте з барсом — леопардом) — представник великих диких кішок у високогірних районах Центральної і Південної Азії. Ірбіс до великих кішок відноситься вельми умовно, тому що багато морфологічних даних відповідають прикметам малих кішок, зокрема вміння муркотіти і невміння гарчати. Його вага становить не більше 40 кг (дуже рідко до 50) при довжині 1-1,2 метра (дожина  хвоста майже така сама). Ірбіс має найдовшу шерсть серед котячих, яка взимку досягає 5,5 см. Довгою шерстю покритий і хвіст ірбіса, через що він здається товстим. Така тепла шуба дозволяє цій дикій кішці прекрасно себе почувати в суворих умовах високогір’я. Ірбіс зустрічається на висоті до 5000 м вище рівня моря.

ірбіс

   Ірбіс, як і більшість кішок (виняток лев), веде одиночний територіальний спосіб життя. Площа його території повністю залежить від наявності дичини. А харчується ірбіс в основному копитними, причому може впоратися з твариною вага якої втричі перевищує його власну вагу. Зазвичай це гірські козли, архари, козулі, марали, олені, дикі кабани. Іноді ірбіс може включити в свій раціон зайця, ховраха або фазана,який чомусь зазівався.

ірбіс

   Шлюбний період у ірбіса — це початок весни або кінець зими. Вагітність триває 90-110 днів і закінчується поповненням в 2-5 кошенят. Самка ірбіса займається вихованням своїх кошенят більше 1,5 років і тільки на другу зиму молодняк стає самостійним. У зв’язку з цим самка ірбіса призводить потомство не частіше ніж раз на 2 роки.

ірбіс

   Через безконтрольне полювання на ірбіса заради його прекрасної шкури тварина поставлена на грань зникнення. На сьогоднішній день ірбіс занесений в Міжнародну Червону книгу та Червону книгу Росії, взято під охорону багатьма країнами. Полювання на ірбіса заборонена у всьому світі. Але прекрасна дорога шкура ірбіса штовхає браконьєрів на незаконне полювання. В результаті такого полювання спостерігається зниження популяції в багатьох регіонах. Залишається лише сподіватися, що в кінці кінців все ж разум в людині візьме верх і наші нащадки зможуть милуватися цією красивою кішкою не тільки на малюнках чи фотографіях. Ірбіс, як і всі інші тварини, має право жити на планеті Земля.

   Щоб ві краще уявили собі зовнішность ірбіса пропоную подивитися короткий відеоролик

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Кішки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin