Індики

        24 Сентябрь 2017

індик   Певно, багато хто з вас, друзі, неодноразово бачив домашнього індика, сусіда домашніх курей, щонайменше, по телевізору. Але я впевнений,  мало хто з вас знає, що його пращур — це дикий індик,  корінний американець. Про нього сьогодні і побалакаємо. Він близький родич фазана та при цьому єдиний представник однойменного роду в Америці. На жаль, на своїй батьківщині ці птахи практично винищені, побачити дикого індика на волі велика рідкість.

індик

   Як і всі птахи «курячого» ряду, індики навесні токуют. Роблять це дуже красиво, хоча звичайно їм  не зрівнятися з аргусом, але все ж. Груди колесом, голова майже на спині, хвіст теж колесом, голова, шия і м’ясистий ріг на голові сині, як сапфір — ось він токуючий індик у всій красі. І в такому вигляді крокує він, повний гідності, перед індичкою, дивись мовляв, який я. А вона дивиться на індика зарозуміло і виду не подає, що він їй подобається.

індик

   І ось раптом, звідки не візьмись, суперник з’явився. Цей індик теж претендує на самку. Бійка неминуча. Жорстока, до крові. Аж ось той, що слабший, падає на землю, шию і голову притуляє до землі — здається. Справу зроблено, переможець більше не чіпає переможеного індика (лежачого не б’ють), а продовжує своє загравання до індички.

індик

   Індички несуть 8-20 яєць, іноді гніздо загальне для кількох самок. У такому випадку і висиджують вони по черзі. В таких гніздах може бути більше 40 яєць. Виводок індички також водять спільно. Такий виводок і зимує разом. Індики ж окремо, суто чоловічим колективом.

   Індик не літає, алепо бігу він може позмагатися навіть з конем.

   Ця вся розповідь про звичайного дикого індика. Але є ще і очковий індик. Правда він настільки рідкісний, що в дикій природі вам навряд чи вдасться його побачити. На сьогоднішній день цього птаха більше в зоопарку, ніж в природі. Будемо сподіватися, що розведення та допомога небайдужих людей, поверне Землі цього унікального птаха — очкового індика.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin