Індійський носоріг

        16 Июль 2012

індійський носоріг   Індійський носоріг або як його ще називають панцерний носоріг — представник азіатських носорогів, причому найбільший з них і другий за величиною серед усіх носорогів (після білого). Вага його становить 2-2,5 тони. На відміну від африканських носорогів і суматранського індійський носоріг, як втім і яванський, має тільки один ріг і той не дуже великого розміру (близько 25 см).  Свою другу назву панцерний індійський носоріг отримав завдяки своєрідним складкам на шкірі. Дивлячись на них, створюється враження, що на тіло індійського носорога надітий панцир як у броненосця. Хоча крім товстої шкури в буграх там нічого немає.

індійський носоріг

   Індійські носороги не такі агресивні як білі, але й не такі спокійні як чорні носороги. У боротьбі за самку вони рідко калічать або вбивають один одного, але глибокі шрами все, ж залишають. Цікавий ще один момент. Індійські носороги, втім, як і всі носороги, дуже люблять приймати грязьові ванни. Так от, в одній грязьовий калюжі можуть перебувати кілька індійських носорогів і при цьому вести себе цілком дружелюбно. Але варто їм вилізти на сушу, як дружелюбність відразу кудись пропадає і зав’язується бійка.

індійський носоріг

   Ще одна відмінність індійського носорога від своїх побратимів — він непоганий плавець і може навіть долати річки вплав. Панцирний носоріг повністю травоїдна тварина і харчується молодими пагонами слонової трави, чагарників та інших рослин.

індійський носоріг

   Природних ворогів у індійського носорога практично немає (якщо не вважати що у неуважної  матусі тигр може вкрасти малюка), але зовсім по-іншому йдуть  справи з людиною. Чутки про чудодійну силу рога носорога поширилися і по відношенню до цього виду. На сьогоднішній день популяція індійського носорога звичайно не настільки жахлива як у суматранського або тим більше у яванського, але все ж і недостатня, щоб вважати вид в безпеці від зникнення. Індійський носоріг налічує не більше 2500 особин і на щастя більшість з них знаходиться в заповідниках. В Індії навіть є закон який дозволяє єгерям при виявленні озброєної людини на території заповідника відкривати вогонь на поразку. Будемо сподіватися, що такі жорсткі заходи допоможуть зберегти індійського носорога для нащадків.

   Пропоную вам подивитися цікавий фільм про індійський носорога, ви дізнаєтеся багато нового.

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin