Імператорські пінгвіни

        1 Январь 2016

імператорські пінгвіни    Імператорський пінгвін найбільший з усіх пінгвінів, його зріст може досягати 120-122 см, а вага  45 кг. Про імператорських пінгвінів можна знайти дуже багато інформації на просторах інтернету. Я ж сьогодні хочу розповісти вам про взаємини в родині, починаючи від залицяння і закінчуючи моментом коли пінгвіненя йде в самостійне життя.

імператорські пінгвіни

   Отже, антарктичної  осені, тут вона настає у квітні, починаються весілля у імператорських пінгвінів. Близько місяця тривають залицяння самця за самкою і як результат — одне, але таке довгоочікуване,  яйце. Для радості батьків немає меж, радісними криками подружжя вітають один одного.

   Як молода мама, вийшовши з пологового будинку, передає в руки молодого татуся дитину, так і самка імператорського пінгвіна з великою обережністю передає з лап в лапи яйце. І він і вона розуміють відповідальність моменту — яйце ні в якому разі не можна впустити на сніг, при -60 ° С для нього це неминуча смерть. Але ось після цілої церемонії  прояви любові, самець вирішується і перекочує безцінну ношу до себе в спеціальну складку шкіри між лапами, покриту ніжним та теплим пухом. Звідти яйце самець вже ніколи не витягне до самого народження малюка, та ще й місяць після народження пташеня буде знаходитися там.  Яйце або пташеня не випадуть звідти ні за яких умов, з ними батько буде бігати, стрибати і навіть чесати лапою дзьоб.

імператорські пінгвіни

   Годує імператорський пінгвін своє пташеня «пташиним молоком» — особлива рідина, яку виробляє стравохід і шлунок пінгвіна. Для довідки хочу сказати, що за жирністю цей сік перевершує молоко корови у вісім разів. Сам же батько в цей час голодує, окрім снігу він нічого не їсть і не п’є.

   А що ж самка імператорського пінгвіна? Всі мами збираються в зграю та відправляються до води. Іноді це буває за десятки, а то й за сотні кілометрів. Там вони в своє задоволення полюють на кальмарів, ракоподібних і рибу.

імператорські пінгвіни

   І ось нарешті самки імператорських пінгвінів повертаються урочистою процесією до дітей та чоловіків. Серед багатотисячної зграї нелегко знайти свого чоловіка з дитиною, але до честі матусь імператорських пінгвінів, вони хоч і не відразу, але безпомилково знаходять свою пару. І тут відбувається урочиста передача малюка батьком матері. Це відбувається приблизно з такими ж церемоніями, як і передача яйця від матері до батька. Самка годує пташеня напівперевареною їжею принесеної в шлунку.

імператорські пінгвіни

   Тепер настає черга самців імператорського пінгвіна йти до води, адже вони за ці три місяці неабияк схудли.

    У віці п’яти тижнів пташеня вперше пробує ставати на сніг. З цього часу його місце в «дитячому садку», який влаштовують всі батьки. Вони щільною стіною оточують пташенят, тим самим захищаючи їх від вітру, а також від буревісників та великих чайок, які не проти поласувати пташенятами імператорських пінгвінів. Годують  батьки тільки своїх пташенят, яких безпомилково знаходять у цій гучній юрбі, яка складається з 50 000 сімей.

   У п’ятимісячному віці молоді імператорські пінгвіни вже цілком самостійні і батьківської турботи більше не потребують. З приходом весни лід тріскається, і молодь відправляється на своє перше полювання, спочатку під наглядом батьків, а потім і самостійно. В добрий шлях!

   На закінчення пропоную вашій увазі цікавий та пізнавальний фільм про імператорських пінгвінів

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin