Гюрза

        25 Май 2014

гюрза    Гюрза вважається однією з найбільш отруйних змій на планеті. Зазвичай, доросла гюрза має довжину 100-150 см, але зустрічаються і двометрові. Ще більше вражає її товсте, як рука людини, тіло.

гюрза

   На відміну від більшості великих змій, ніс у гюрзи тупий, трошки закруглений (порівняйте з коброю). Луска на спині має сірувато-піщаний або кавовий колір та покрита безліччю темних плям. Живіт у змії, зазвичай, світлий і теж покритий плямами, але меншими. Таке маскування робить гюрзу практично невидимою серед піщаних барханів.

гюрза

   Гюрза поширена в пустелях Азії та Африки. Великі розміри і товщина створюють враження, що гюрза неповоротка та повільна, але горе тому, хто піддався цьому першому враженню. Гюрза дуже прудка і підступна. Швидкі обманні рухи, блискавичні кидки і смертельний укус — ось що таке гюрза в обороні. Навіть спіймана змія нерідко вхитряється вивернутися і вкусити. Якщо не надати своєчасно медичну допомогу, її укус найчастіше смертельний.

гюрза

   Гюрза може жити не тільки в пустелі, але й в гористій місцевості на висоті до 800 метрів над рівнем моря, хоча бувають випадки і до 2500 метрів. Вона також не проти оселитися в саду або на винограднику, а також в руїнах. Забирається гюрза і на гілки дерев, де може навіть ночувати, але все ж таки віддає перевагу норі.

   У літню спеку гюрза активна вранці та ввечері, а в похмуру погоду може повзати і цілий день. У зимову сплячку залягають зазвичай з листопада по березень.

   Розмножуватися гюрза починає в 3-4 річному віці. Яйця відкладає в липні-серпні, а через 35-45 днів виходить потомство. Харчується гюрза птахами (вівсянки, плиски, горобці) та гризунами (пищухи, полівки, щури).

   Найнебезпечніші вороги гюрзи — пернаті хижаки, особливо орел-змієїд. Але найголовніший ворог для гюрзи, як і для багатьох інших тварин, залишається людина. Тривалий час гюрзу вбивали тільки заради міцної красивої шкіри, з якої робили різні сувеніри. Потім їх почали відловлювати, щоб отримати отруту для медичної промисловості. Було створено безліч серпентаріїв, в яких планувалося містити і розводити змій. Але незабаром з’ясувалося, що навіть у найкращих умовах гюрза живе всього кілька місяців. Зараз їх відловлюють, беруть отруту і відпускають.

   Невеликий пізнавальний фільм про гюрзу доповнить мою статтю

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin