Грифи

        1 Декабрь 2014

грифи    Гриф — найбільший хижий птах, родич орлів. Ці птахи водяться практично скрізь крім Австралії і звичайно Антарктиди. Грифи люблять теплий клімат, тому найбільше їх в Африці.

    Гриф — хижий птах, але … таке визначення буде не зовсім точне. Він нападає на тварин дуже рідко, воліючи харчуватися падаллю. Тільки зрідка, коли дуже голодний, нападає на живих тварин, але вибирає найбільш слабких та хворих. Для грифів улюбленими є трупи ссавців, хоча не гребують вони й птахами, плазунами і навіть рибою.

грифи

    Вигляд у цих птахів, як і у їхніх конкурентів гієн, не особливо привабливий. У них довгі голі шиї, гачкуватий дзьоб та великий зоб. Гола шия має практичне значення. Зважаючи на те, що на трупі зазвичай багато всіляких мікроорганізмів, у тому числі і хвороботворних, то грифу зручніше дотримуватися гігієни з голою шиєю, ніж, якби вона була покрита пір’ям.

грифи

    Грифи досить рухливі та спритні птахи. Ходять по землі вони легко, літають добре, хоча і не дуже швидко, здатні підніматися на велику висоту. Єдине чого не вистачає грифу, так це кмітливості, до того ж вони заслужили репутацію самих злісних хижих птахів.

    В основному грифи будують свої гнізда з приходом весни на неприступних скелях або в густих лісах. В гнізді зазвичай 1-2 яйця. Пташенята народжуються зовсім безпорадними і стають самостійними тільки через кілька місяців.

грифи

    Сімейство грифових дуже різноманітне. До нього належать сірий, американський, лисий, вухатий та бурий грифи, а також найблагородніший з стерв’ятників — гребеневий гриф. Крім того до цього сімейства належать і сипи. До речі кажучи, до грифів належить і шанований індіанцями птах — кондор.

    Користь від грифів очевидна. Це своєрідні природні прибиральники. Тільки уявіть собі, що могло б бути, якби трупи розкладалися по всій території лісів та саван.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin