Гребінчастий крокодил

        18 Июль 2012

гребінчастий крокодил   Гребінчастий або гребенястий крокодил. В одній зі своїх статей я писав про крокодилів, про їх основні риси та пообіцяв вам, дорогі друзі, розповісти про особливості окремо взятих видів. Сьогодні я починаю виконувати свою обіцянку і розповім вам про найбільшого і, мабуть, найпоширенішого  — гребінчастого крокодила або як його ще називають морського крокодила. Назва гребінчастий крокодил він отримав завдяки двом «гребеням» розташованим на голові, а морський через те, що прекрасно себе почуває в солоній воді.

гребінчастий крокодил

   Завдяки здатності тривалий час жити в солоній воді, гребінчастий крокодил поширений на величезній території — велика частина Австралії і вся Індонезія. Окремі особини зустрічалися навіть в Японії. Як я вже сказав вище, гребінчастий крокодил найбільший крокодил в світі, та й самий великий плазун що живе сьогодні на Землі також.

гребінчастий крокодил

   Довжина гребінчастого крокодила може досягати 7 метрів, а вага майже 1 тонни. Уявіть собі, друзі, такого здорованя і придумайте спосіб як проти нього встояти. Хоча мисливці, а вірніше сказати браконьєри, з сучасним вогнепальною зброєю знаходять ці способи заради красивої і дуже дорогої крокодилової шкіри. Таке, з дозволу сказати, полювання призвело до повного винищення гребінчастого крокодила в Таїланді та Шрі-Ланці. На щастя, зараз це дивовижна тварина занесена до Міжнародної Червоної книги, а для збільшення популяції та для задоволення потреб людини в крокодилової шкірі  створюються крокодилячі ферми.

гребінчастий крокодил

   Самка гребінчастого крокодила відкладає від 25 до 90 яєць, але в природних умовах до статевої зрілості (10-15 років) доживає лише 1%.  Решта стають здобиччю варанів, леопардів, гієн та інших хижаків.  На фермах цей відсоток, звичайно ж, значно вищий.

гребінчастий крокодил

   Помилково думають ті, хто вважає, що гребінчасті крокодили харчуються великими тваринами — зебрами, антилопами, буйволами і так далі. Тільки найбільші особини здатні впоратися з такими тваринами. Інші ж харчуються в основному рибою, ракоподібними, молюсками та іншими дрібними тваринами. Але якщо вже гребінчастий крокодил виріс до великих розмірів, а ростуть вони все життя, то йому стає байдуже на кого нападати — на тварину чи людину. Тому в місцях де живуть гребінчасті крокодили потрібно бути дуже обачливими. Відомі випадки, коли гребінчасті  крокодили навіть перевертали невеликі човни.

   Але природа є природа. І я сподіваюсь, що останнє моє зауваження не зробить вас ворогом гребінчастого крокодила, а навпаки ви перейметеся до нього повагою. Нехай хижак виконує свою місію в живій природі.

   Про одну з ферм де вирощують гребінчастих крокодилів пропоную подивитися невеликий відеоролик.

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin