Граки

        20 Июль 2013

граки   Граки — типові птахи відкритого ландшафту. Взимку граки зустрічаються тисячами. Це гості з півночі. Вдень вони шукають корм,  літаючи полями і луками,  іноді залітаючи в міста. Увечері повертаються тим же маршрутом в один і той же час на спільне місце ночівлі. Такі величезні зграї спостерігаються звичайно з жовтня по березень,  а потім зникають. Граки розлітаються по різних місцях проживання. Батьківщина граків — Європа.

граки

    Іноді граків називають воронами,  але це зовсім не так. У цих птахів яскраве,  фіалково-синє,  майже чорне оперення. У старих граків шкура навколо дзьоба білувата і без пір’я,  а у молодих птахів покрита пір’ям. Існує кілька ознак грака: потужний довгий дзьоб,  «штанці» — пір’я на лапках. Але найголовніша прикмета — пір’я на загривку з широкими округлими кінцями.

граки

    Граки віддають перевагу відкритим ландшафтам низин з полями і луками,  перелісками вздовж річок та струмків. Гніздяться птахи на узліссях,  в посадках,  а то і в міських парках. Граки практично завжди селяться колоніями по кілька сотень особин,  причому гнізда будують майже впритул один до одного. У березні граки починають ремонтувати старі або будувати нові гнізда з гілок,  глини,  моху та сухої трави. Коли гніздо готове, там з’являються 3-5 зеленуватих в цяточку яєць,  які самка висиджує 17-19 днів. У цей час самець регулярно носить їй корм. Так триває і в перші дні,  коли вилуплюються пташенята. З часом вже обоє батьків носять їжу маленьким граченятам. Через,  приблизно,  40 днів молоді граки стають на крило і починають самостійне життя.

граки

   Граки витривалі і хороші літуни. Вони можуть  в пошуках їжі літати на кілька кілометрів від гніздів’я. Харчуються здебільшого комахами та їх личинками,  а також дрібними гризунами — мишами,  полівками. Їдять вони,  особливо навесні, і насіння зернових,  овочів,  а восени — можуть клювати дині,  кавуни і навіть картоплю. Але користі граки приносять набагато більше ніж шкоди,  знищуючи величезну кількість шкідників на полях.

   І невеликий відеосюжет про граків на підтвердження сказаного вище

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки:

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin