Горобець

        8 Ноябрь 2014

горобець    Горобець. Ну хто не знає цю зухвалу, сміливу і досить розумну пташку, яка живе поруч з нами в містах та селах. Про наближення весни ми можемо дізнатися по їх поведінці. Як тільки яскравіше засвітить та пригріє сонечко, як на дахах і біля розталих калюж починають голосно щебетати горобці. І скільки завзяття в цьому щебетанні.

   Окрас у горобця самця сірий, з темними плямами на спині і чорній на шиї. Самка майже одноколірна — сіро-бура, без яскравих тонів і плям.

горобець

   Почувши слово «горобець», майже всі уявляють птаха, якого бачать у себе за вікном. Але існує ще один вид горобця — польовий. На вулицях міст він зустрічається дуже рідко, хіба що в старих парках або садах. Справа в тому, що польовий горобець віддає перевагу рівнинній і горбистій місцевості, де відкритий простір чергується з рослинністю і де є дерева з дуплами. Польовий горобець більше прив’язаний до природи, ніж звичайний. Гніздиться він втім не тільки в дуплах, а й в порожнечах стін, шпаківнях покинутих шпаками, в стінках гнізд лелеки або орла, або навіть чаплі, в норах берегових ластівок.

горобець

   Пара горобців дружно приносить для майбутнього гнізда немаленьку кількість соломи, сіна, вовни тварин. Самка зазвичай відкладає 5-6 яєць, які з самцем висиджують разом. Пташенят зазвичай горобці годують комахами, якими також харчуються і самі. Крім того в їжу йде різноманітне насіння та фрукти.

горобець

   Після гніздування польові горобці збираються в зграї, подорожують полями, ночують в густих кронах дерев, в кущах або очереті. Але і в цей час пари зберігаються. Взимку на відміну від звичайного горобця, польовий прибивається до зграй інших зерноїдних, таких як зяблики або вівсянки. Багато пар залишається і в своїх гніздах, де й ночують.

   Спіймати горобця досить таки не просто. Спостережливий та обережний, він рідко потрапляє в пазурі кота. Ця пташка передбачлива і швидко помічає небезпеку.

А от як простий горобець може стати головним героєм притчі, дивіться у фільмі нижче

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin