Горностай

        17 Октябрь 2012

горностай   Горностай. Друзі, що ви уявляєте в першу чергу коли чуєте слово король? Напевно, скіпетр і мантію — довгу, білу, всю в маленьких чорних трикутничках. Так от, мантію пошито не з тканини, а з сотень шкурок маленьких тварин — горностаїв, а чорні трикутнички — це кінчики їх хвостиків. Ця мила тварина знаходиться в родинних стосунках з ласкою, тхором та норкою.

горностай

   Людина нещадно знищував горностая, адже королі не єдині, хто хотів прикрасити свій одяг цим маленьким хижаком. З горностая шили шапки, шуби та інший одяг. Тільки влітку горностай міг зітхнути з полегшенням, оскільки в жарку пору року його шерсть має буруватий непривабливий окрас і недостатньо густа. Тільки глибокої осені вона стає кремово-білою. Горностай має довжину всього 20-25 см, з яких 15 становить хвіст.

горностай

   Горностай має довгастий тулуб і ця тварина дуже жвава. Від ворогів він ховається в норах та щілинах, де і полює на мишей та полівок. Горностай риє собі розгалужені нори з величезною кількістю спалень, комор і запасних виходів. Одного разу зоолог, який вивчав горностая, вирішив розкопати його нору. На цю роботу він витратив тиждень, але до кінця так і не розкопав.

горностай

   Горностай дуже корисна тварина з точки зору знищення шкідників. За рік горностай може знищити 2-3 тис. мишей та полівок, з’їдаючи на добу до 15 гризунів. Завдяки своїм маленьким розмірам і жвавості горностай ловить мишей прямо в їх норах, навіть якщо вхід захований під товстим шаром снігу. Тварина пірнає в сніг, як у воду, знаходить нору і хапає свою здобич. Таким же чином горностай може зловити мишу в копиці сіна, там, де цього не зможе зробити жодна інша тварина.

   За традицією закінчую свою статтю роликом звичайно ж про горностая

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin