Голець

        4 Февраль 2017

голець    Гольців справедливо називають шкідниками, тому що вони винищують ікру цінних риб і роблять це з такою «ретельністю», що в водоймах нерідко повністю зникають інші риби. Особливо страждають від гольців карасі.

голець

   Голець, як видно з  його назви, майже позбавлений луски. Лише на боках у нього знаходяться дуже дрібні лусочки, але і ті лежать розрізнено, не утворюючи цільного покриву.

   Забарвлення тіла у гольця залежить від місця, де він живе: в річках з чистою водою та твердим дном він світліший, в непроточній, каламутній воді — темніший. Гольці, що живуть на півдні, мають більш бурий колір. Тулуб у гольця жовто-сірий з бурими цятками, які часто утворюють суцільну стрічку уздовж тіла (іноді з поперечними смужками). Велика частина плавників теж покрита темними плямами або смужками. Молоді рибки строкатіші.

голець

   Голець — одна з дрібних рибок, довжиною 15-20 сантиметрів і менше. Поширений він майже по всій Європі та на значній частині Сибіру. Мешкає у всіх водоймах — річках, струмках, озерах, ставках і відчуває себе задовільно як в чистій, холодній воді, так і в теплій. Тримається біля  дна і найчастіше лежить майже без руху між корінням в мулі, в багні, або в піску.

голець

   Голець живе переважно  поодинці. Як і карась, голець, закопуючись  в мул, переносить промерзання води майже по всій товщі водойми. Так само легко витримує він і значне пересихання водойми, але при сильному нагріванні води він піднімається на поверхню та виказує велике  занепокоєння. Тоді його часто виловлюють птахи.

   Харчується голець комахами та черв’яками, а також, як я згадував вище, ікрою. Нерест гольців відбувається в квітні — травні. Ця рибка дуже плодовита. За деякими повідомленнями, перед нерестом самець викопує ямку, куди відкладається ікра, і після запліднення охороняє її.

   На гольця можете подивитися і в ролику нижче

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin