Глухар

        10 Май 2014

глухар   Глухар або глушець — один з найбільших представників родини фазанових (підродина тетеруків). Так, саме фазан є його найближчим родичем. Глухар отримав свою назву через особливі ​​властивості самців втрачати пильність і почуття (зокрема слух) під час шлюбного періоду, чим залюбки користуються мисливці під час полювання на глухаря . Цей птах трохи незграбний, важкий та полохливий, і літає глухар важко та шумно. На великі  ж відстані він і зовсім не літає.

глухар

   Глухарі колись водилися у всіх лісах північної Азії та Європи. Але безконтрольне полювання зробило свою справу, повністю знищивши цього гарного птаха в багатьох регіонах. Глухарі віддають перевагу гірським лісам та лісам з вологим ґрунтом. Зазвичай птах прив’язаний до одного місця і тільки злі морози можуть змусити його спуститися з гір та переміститися в більш теплу кліматичну зону.

глухар

   Цілий день глухарі проводять на лісових галявинах. Там їм простіше знайти соковиту траву, пагони, ягоди та різних комах. Перед заходом сонця глухарі злітають на дерева, де і ночують, а з першими сонячними променями знову вилітають на галявину.

глухар

   Свої гнізда глухарі облаштовують прямо під деревами, дуже часто біля доріг та стежок . Це іноді призводить до загибелі всього виводка від рук людей. Глухарем не проти поласувати також і лисиця, куниця або соболь. Незважаючи на це, самка глухаря надзвичайно турботлива мати, і ніколи не покидає свого гнізда, навіть якщо її життю загрожує небезпека. Частенько вона сама кидається на ворога, щоб дати можливість маленьким глухарятам врятуватися в чагарниках. Пташенята глухаря ростуть дуже швидко і вже до осені сім’я розділяється. Молоденькі самки залишаються з матір’ю, а самці відправляються в подорож. Наступної весни вони заведуть власні сім’ї, а поки що розважаються боями на токовищах.

   І доповнить мою розповідь невеликий відео сюжет про глухарів

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin