Гірчак

        29 Январь 2017

гірчак    Вже сама назва її «гірчак» — не дуже гарно характеризує цю рибу, тим більше, що таку назву дано недарма: риба має гіркуватий смак і вживається в їжу лише зрідка.

гірчак

   Та й не тільки на смак гірчак не може викликати захоплення,  він ще й за зовнішнім виглядом не може розраховувати  на велику повагу. Це — зовсім дрібна, нічим не примітна рибка, яка живе 4-5 роки і відкладає під час нересту близько ста ікринок.

гірчак

   Але одна особливість робить гірчаків цікавими, а саме — характер їх розмноження. В цьому відношенні вони нагадують деяких комах. У самок гірчака, на відміну від інших риб, ікра виходить назовні через довгу трубку — яйцеклад, що виростає до моменту ікрометання. І, подібно до комах, які мають яйцеклад, вони відкладають ікру не в водойму, а в живу істоту — в молюска (в його зяброву порожнину — зяброві складки), через так званий сифон річкового равлика або беззубки. Отже, беззубки на період ембріонального розвитку гірчаків стають ніби «прийомною матір’ю» потомства гірчака.

гірчак

   Ікра гірчака на весь час її розвитку надійно захищена міцною раковиною молюсків. Яйцеклад у гірчаків перед нерестом поступово подовжується, наповнюючись ікрою, і надає рибі незвичайний вигляд. Зі звільненням від ікри він, навпаки, починає зменшуватися і, врешті-решт, перетворюється в маленьку бородавку.

   Відкладає гірчак свою ікру майже все літо. Гірчаки розмножуються тільки там, де є потрібні їм молюски. Вони зустрічаються переважно на півдні (особливо на Україні), в Польщі, а також у Східній Азії.

   Про способи лову гірчака дивіться відео

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin