Гімалайський ведмідь

        17 Июнь 2012

гімалайський ведмідь   Гімалайський ведмідь, а також іменований як чорний азіатський, білогрудка, місячний або усурійський ведмідь, є досить рідкісною твариною і занесений в Червону книгу Росії з 1983 року, а з 1977 на них заборонено полювання. Живе переважно на території Східної Азії, Гімалаях, Афганістані, а також на деяких півостровах Японії.

   Густе чорне хутро і біла пляма на грудях у формі птаха, що летить, гімалайського ведмедя значно виділяє серед  інших ведмедів — грізлі, бурого, а тим більше білого. Їх передні лапи набагато сильніші та  довші задніх, а міцні та загнуті кігті гімалайського ведмедя є їх незамінними помічниками при пошуках їжі.

гімалайський ведмідь

   Гімалайські ведмеді не виростають до дуже великих розмірів. Так, наприклад, довжина тіла самців становить від 157 до 200 см при вазі 120-160 кг, а іноді й понад 200 (дуже рідкісні випадки). Розміри самок становлять від 126 до 156см і вагою 50-125кг. Новонароджений малюк гімалайського ведмедя дуже маленький. Його вага становить від 300 до 650 грам. Мати-ведмедиця приблизно в 500 разів більша від свого новонародженого малюка. Хоча розмір новонародженого настільки малий, самка гімалайського ведмедя в середньому за один раз призводить не більше 1-2 ведмежат (пологи відбуваються переважно з грудня по лютий місяць). Самки гімалайського ведмедя можуть привести приплід тільки на 3 або 4 році життя.

гімалайський ведмідь

   Раціон харчування гімалайського ведмедя — це в основному рослинна їжа: кедрові горішки, жолуді, бруньки та листя дерев, різноманітні ягоди, ну і звичайно ж мед. Хоча при нагоді гімалайський ведмідь не відмовиться поласувати і їжею тваринного походження — різними видами комах та їх личинками, а при їх нестачі не погребує і падаллю.

гімалайський ведмідь

   Гімалайський ведмідь дуже добре лазить по деревах і висота в 30 метрів його абсолютно не лякає. З низьких дерев заввишки до 10 метрів він стрибає абсолютно спокійно. Половину свого життя гімалайський ведмідь проводить на деревах, тим самим уникаючи, своїх ворогів (вовків та тигрів).

   Хоча найнебезпечнішими ворогами для гімалайського ведмедя, мабуть, були, є і будуть залишатися люди, які заради власного задоволення вбивають настільки красивих тварин.

   І невеличке відео з життя гімалайського ведмедя

   Пам’ятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin