Газелі

        24 Декабрь 2017

джейран   Газель — тварина, яка є символом спритності, швидкості та грації. Красиве тіло на мініатюрних копитцях може мчати зі швидкістю до 65 км / год. І якщо гепард на максимальній швидкості може бігти лише кілька секунд, то газель пробіжить кілька кілометрів без шкоди для свого здоров’я.

томі

Більшість газелей живуть в Африці, але їхня історична батьківщина все ж Азія. Саме з Азії мільйони років тому (в період плейстоцену) ці тварини почали просуватися все більше на захід, поки не потрапили на територію нинішньої Африки.

імпала

Твердий ґрунт степів — найкраще місце для життя газелей. Навіть найменший кущик може служити тварині укриттям від палючого сонця та місцем маскування від ворога. А їх у газелей дуже багато. Це і наземні, в першу чергу дикі кішки (гепарди, леви, леопарди), а також  пернаті хижаки — беркути,  орли-могильники та  навіть грифи.

газель Гранта

Але не так просто спіймати газель. Слух у неї відмінний, чує кожен шерех, навіть крізь дрімоту. І якщо почує ворога, то тоді її рятують лише швидкі ноги. Часто газелі сусідять з іншими мирними тваринами — зебрами, антилопами гну і навіть жирафами. Таке сусідство вигідне всім, тварини немов доповнюють своїми різноманітними здібностями один одного.

В Азії поширені в основному два види газелей — джейрани та дзерени, Африка ж в цьому плані набагато багатша. Тут живуть, і томи (газель Томпсона), і імпала, і газель Гранта та багато інших. Викликає інтерес також газель з назвою «гірський скакун». А інтерес у тому, що, по-перше, ніяких гір у місцях її проживання немає. А по-друге, вона швидше  стрибун, ніж скакун, тому що стрибає до трьох метрів у висоту і до семи метрів в довжину.

Більш детально про цих та інших газелей я розповім в окремих випусках. Слідкуйте за публікацією.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin