Гатерія

        30 Октябрь 2012

гатерія   Гатерія. Першим європейцем який дізнався про існування цих дивних ящірок, був відомий мореплавець Джеймс Кук. З його свідчень люди дізналися, що в Новій Зеландії водяться гатерії — величезні ящірки довжиною більше 2 метрів і завтовшки з дорослу людину. Його люди також свідчили, що гатерії можуть напасти на людину і з’їсти її.

гатерія

   Минуло багато часу поки вчені зоологи не познайомилися з гатеріями. З’ясувалося, що ця тварина єдина яка вижила з тих багатьох плазунів, що жили кілька мільйонів років тому. Внутрішня будова гатерії схожа на будову змій, крокодилів, черепах, риб та давно вимерлих мегалозаврів, іхтіозаврів і т.д. Схоже, що матінка-природа мала наміри створити щось граціозне, але в поспіху, вона створила з унікальних запчастин всього-навсього ящірку.

гатерія

   Гатерія зовні схожа на інших великих ящірок, особливо на ігуан. У тварини чотиригранна голова, а трохи вкорочене тіло гатерії спирається на чотири потужні кінцівки. По шиї і спині тягнеться гребінь з шипами, тіло покрите щитками, а під низом дрібною лускою.

гатерія

   Останнім часом гатерія стала досить рідкісною твариною. А таких гігантів про які розповідав Кук, вже, на жаль, не зустрічається. Найбільший екземпляр, який вдалося впіймати, був трохи більше метра. На сьогоднішній день, на жаль, гатерія вважається вимираючим видом.

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin