Гадюки

        10 Февраль 2015

гадюка звичайна    Змії родини гадюкових або просто гадюки поширені практично по всьому Старому Світі. Зустріти їх можна досить часто, і про них поширено безліч різних моторошних легенд, які по більшій своїй частині не відповідають дійсності. Наприклад, у багатьох людей існує думка, що укус гадюки майже завжди смертельний. Але тільки найбільша гадюка — гюрза представляє для людини серйозну загрозу і її укус смертельний. Небезпечна вона ще й тим, що на відміну, скажімо, від кобри, не попереджає про свій напад. Інші ж види гадюк — звичайна, степова, носата, вірменська та кавказька — воліють завчасно сховатися, поки на них ніхто не наступив.  

гадюка звичайна

    Звичайна гадюка поширена в лісостеповій та лісовій зонах Азії та Європи. В окремих районах утворилися цілі «гадючники», де живе більше 100 гадюк на одному гектарі. Але навіть там укуси гадюк вкрай рідкісна подія, і, якщо вірно надати допомогу, людина швидко одужує. Частіше навпаки, людина побачивши гадюку, хватає палицю або камінь і нападає на неї. Не варто цього робити, друзі, тим більше що звичайна гадюка захищена законом, адже вона дає надзвичайно цінну сировину для фармакології — зміїну отруту.

гадюка степова

    Носата, степова, вірменська та кавказька гадюки водяться в пустелях, степах і горах. Найпоширеніша серед вище перерахованих  — степова гадюка. До речі, її укус слабкіший, ніж у звичайної гадюки. Решта видів досить рідкісні, і їх непросто знайти.

гадюка кавказська

    У всіх гадюк дуже цікава будова зубів. Отруйний зуб розташований на рухомому маслачкові. Коли рот змії закритий, зуб лежить в горизонтальному положенні, але як тільки гадюка робить кидок і відкриває рот, зуб зразу приймає вертикальне положення. Саме завдяки такій будові, зуби у гадюк довгі — до 3 см. Якщо б зуби були закріплені нерухомо, гадюка не змогла б закрити рот, або ж її зуби кожного разу протикали нижню щелепу.

    Харчуються гадюки в основному дрібними птахами, а також їх яйцями. Їх здобиччю можуть стати також миші, полівки, ящірки і навіть комахи. Але й гадюка може стати обідом для лелеки, чаплі, сови, орла або шуліки, а також для наземних хижаків — лисиць, борсуків або тхорів. Особливо заклятим ворогом для гадюк є їжак. Його не лякають отруйні зуби гадюки, і йому подобається її м’ясо.

    На поведінку звичайної гадюки в шлюбний період дивіться в невеликому відеофільмі

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin