Фрегат

        7 Октябрь 2012

фрегат   Фрегат — так називають не тільки красивий вітрильник, але і красиву морську птицю.  До речі, цілком імовірно, що корабель назвали саме на честь тварини, а ніяк не навпаки. Фрегати є родичами пеліканів та бакланів. Роздуваючи яскраво-червоний зоб, фрегат ширяє в повітрі на крилах довжиною 2.5 метри. При цьому важить він всього 1.5 кг. Таке співвідношення розміру крил і ваги фрегата дає йому можливість ширяти годинами над водною поверхнею, а також демонструвати в повітрі всілякі трюки. Хоча фрегати і проводять багато часу над водою, плавати вони не люблять, так як їх пір’я слабо змащене жиром і швидко намокає. Лапи у птаха маленькі і мало пристосовані до плавання. Фрегати завжди тримаються недалеко від берега, тому їх поява в небі сигналізує морякам про те що земля зовсім близько.

фрегат

   У фрегатів гострий зір. Вони помічають з великої висоти навіть маленьку рибку. Фрегати можуть годинами летіти за дельфінами або акулами, коли ті полюють на летючих риб. Тільки риба з’явиться на поверхні, птиця спритно її ловить і злітає вгору.

фрегат

   Фрегат зовсім безпомічний на землі, і тільки сильний порив вітру може допомогти йому злетіти. Тому ці птахи селяться на високих деревах, звідки легко можна піднятися в повітря. Там же фрегати і будують свої гнізда. Самка відкладає 2-3 яйця, які пара висиджує по черзі.

фрегат

   Найчастіше фрегати зустрічаються в районі екватора. За це їх прозвали «дітьми сонця». Вони перші зустрічають моряків коли ті в океані перетинають екватор. І ще цікавий факт — в Полінезії фрегатів використовували, а може бути, і зараз використовують, як поштарів, приблизно так як у нас поштових голубів.

   І зовсім короткий відеоролик про фрегата

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin