Дрохва

        11 Март 2015

дрохва   Дрохва — досить великий, трохи менший  ніж лебідь птах, зовні віддалено схожий на страуса та є родичем журавля. Вага самця може досягати більше 16 кг. Забарвлення у самця дрохви охристо-рудий з чорними поперечними смужками, а також він має вуса попелястого кольору. Самиця зазвичай наполовину менше і не має вусів.

дрохва

   На жаль, чисельність дрохв з кожним роком зменшується. Як і у випадках з багатьма іншими тваринами, причиною цього є людина. Браконьєри часто полюють на дрохв з під’їзду на автомобілях, хоча таке полювання і заборонене, та й полюванням його можна назвати з натяжкою. Скоріше це нерівне змагання птаха і машини, де, звичайно ж, дрохва програє.

   Дрохва легко  переносить низькі температури і вміє діставати собі їжу прямо з-під снігу. У дуже суворі зими дрохви іноді відлітають на південь, але, на жаль, їх там завжди багато гине. За останні півстоліття дрохви відмінно пристосувалися до проживання на розораних землях.

дрохва

   На місцях гніздування дрохви з’являються ранньою весною невеликими зграйками. У шлюбний період самець дрохви дуже змінюється. Його шия різко потовщується і він подібно індику стовбурчить пір’я на шиї, розпускає хвіст та крила і красується перед самкою. Найцікавіше, що самець злучається з декількома самками, але потім залишається тільки з одною. А після того як самка відкладе яйця і сяде на них, самець зовсім забуває про свою подругу. Дрохви самці збираються в зграї і кочують по полях та степах.

дрохва

   До червня у дрохв з’являються пташенята. Охороняючи їх, самка може нападати навіть на людину. В серпні  до виводку повертаються нагуляні самці і десь до вересня утворюються великі зграї.

   Харчуються дрохви молодою травою, а також комахами, ящірками, жабами, мишами та полівками, буває, навіть їдять молодих ховрахів. Хоча і ворогів у дрохв вистачає — беркути, орли-могильники, орлани, вовки, лисиці, борсуки та багато інших хижаків не проти поласувати смачним м’ясом дрохви.

   Дрохви легко приручаються. Навіть дивно, чому людина до теперішнього часу широко не займається виведенням цих чудових птахів, а здебільшого тільки полює на них.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin