Домашня коза

        7 Декабрь 2015

коза   Пам’ятаєте, я розповідав Вам про корів, про те, яке смачне і корисне у них молоко? Сьогодні я хочу розповісти вам про не менш важливу і корисну тварину — козу! Коза одна з перших, якщо не сама найперша, тварина, яка була приручена людиною, сталося це близько 9000 років тому! Це досить таки своєрідні тварини, вони дуже тямущі та віддані тому, хто за ними доглядає.

коза

   Коза, так само як і корова є уособленням міфічних героїв. У слов’ян вважається, що коза це символ родючості. Пов’язано це з її еротичною символікою. Наприклад, в польських піснях, присутні любовні залицяння вовка за козою. В той же час вважається, що вона має демонічну природу. В легендах коза — це творіння диявола, тому схожа на нього (має роги, копита, хвіст) і якщо її окропити святою водою, то вона тут же пропаде. В давньогрецькій же міфології німфа в зовнішності кози (або боже подібна коза) вигодувала молоком своїм немовля Зевса, тим самим подарувала йому силу, подібної якій нема на світі. Коли Зевс виріс і став ватажком олімпійських богів він узяв козу на небо, і вона стала зіркою Капелою розташованої в сузір’ї Візничого. А скільки складено і переказано казок про козу. Я впевнений, всі ми пам’ятаємо і «козу — рогату», і сіренького бабусиного козлика, а братик Іванко, який став козликом, був героєм казки, яку я думаю, чули всі.

коза

   Але, не дивлячись на свою «зірковість», головне призначення кози — її молоко. Молоко кози може здатися комусь не зовсім приємним на смак, але про його цілющі властивості стали відомы ще в глибоку давнину. Адже не дарма кажуть, що коза це домашня аптека, а її молоко — бальзам, який вилікує всі недуги. Козяче молоко вилікує від шлункових захворювань, анемії, втрати зору, діатезу. Також, якщо пити козяче молоко регулярно, ніколи не захворієш туберкульозом. Воно дуже корисне при серцево-судинних захворюваннях, тому що містить  велику кількість калію. Навіть Гіппократ вважав, що козяче молоко — це найкращі ліки від сухот, а Авіцена рекомендував пити його регулярно для того, що б уникнути старечого маразму. Цей корисний продукт дарує людям молодість та здоров’я.

коза

   Також коза вважається самою порядною твариною, яка не терпить бруду та вогкості. Тому, щоб мати корисне молоко, козу потрібно утримувати в чистому, часто провітрюваному приміщенні.

   Завжди пам’ятайте! П’єш козяче молоко — довго живеш!

І пропоную подивитися фільм про козячої фермі

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Свійські тварини       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin