Дикобраз

        3 Июнь 2012

дикобраз   Дикобраз. Ох, і назви ж інший раз придумують тваринам. Але незважаючи на страхітливу назву, дикобраз — це мила, практично невинна тварина. Просто у дикобраза видозмінений волосяний покрив. На животі і мордочці, шерсть м’яка і приємна на дотик, а на спині перетворилася на довгі (до 30 см) голки.  Ці голки — основний захист  дикобраза від ворогів, хоча їх у нього і небагато.

дикобраз

    Тільки недосвідчений леопард, тигр чи лев може напасти на дикобраза. Зазвичай хижак, після зустрічі з дикобразом, отримує урок на все життя і другий раз не нападає. Ви напевно чули і зараз подумали про те, що дикобраз стріляє своїми голками? Повірте — це повна нісенітниця. Спробуйте кинути голку дикобраза та при цьому ще у щось і влучити. Навіть якщо ви чемпіон з метання дротиків,  у вас нічого не вийде. Не дозволяють, так би мовити, «аеродинамічні властивості» голок дикобраза.

дикобраз

   Все набагато простіше і відбувається це приблизно так.  Довгі голки слабо тримаються на тілі дикобраза, особливо в задній його  частині. Дикобраз, до речі сказати, ніколи не тікає з однаковою швидкістю і в одному напрямку. І от коли його ворог, скажімо гієна, стрімко кидається  за ним, він різко зупиняється, хижак отримує в обличчя масу голок, а дикобраз миттєво відскакує вперед або в бік. З боку може цілком здатися, що дикобраз вистрілив голками. Чутка про те, що голки отруєні, також не відповідає дійсності. Насправді на голках дикобраза банальний бруд, який і посилює больові відчуття, а іноді призводить і до зараження.

дикобраз

   Харчуються дикобрази виключно рослинною їжею. Йому, як і більшості гризунів необхідно постійно гризти тверді частини рослин, щоб заточити зуби. Про цю особливість гризунів я розповім більш докладно в статті про бобрів.

дикобраз

   Дикобрази мають багато видів і підвидів, які поширені практично на всіх континентах в зонах тропіків і субтропіків.Полювання на дикобразів ведеться частково через м’ясо, але в основному заради декоративних голок, з яких роблять всілякі вироби. Поки небезпека зникнення дикобразам не загрожує, але загострю увагу на слові «поки». Ми, люди, не маємо права допустити зникнення будь-якого виду, в тому числі і дикобраза.

   На закінчення пропоную подивитися дуже позитивний і смішний ролик про молодого дикобраза, який живе в домашніх умовах  у люблячої  тварин сім’ї

   Пам’ятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin