Дикі кішки

        19 Май 2012

дикі кішки   Всі ми ще зі шкільного курсу зоології знаємо, що кішки (правильніше звичайно буде сказати родина котячих), як дикі, так і домашні відносяться  до класу ссавців, ряду хижих. У цій статті я хочу розповісти коротко про диких кішок, про домашніх можете почитати тут.

   Отже, на сьогоднішній день в світі існує більше 30 видів диких кішок, які мають не тільки загальні риси, але часом і великі відмінності. Порівняйте, наприклад, усурійського тигра, вага якого  близько 350 кг і іржаву кішку, вага якої не перевищує 1.5 кг.

   Ось ще один приклад винятковості. Всім відомо, що дикі кішки хижаки, а це значить що вони м’ясоїдні. Але є виняток. Суматранська кішка їсть тільки  рослинну їжу. Наведу ще декілька прикладів.

   Всі великі дикі кішки вважають за краще жити і полювати поодинці, але леви воліють це робити групою, яка називається прайд.

дикі кішки

   Всі великі дикі кішки в разі невдалого полювання не погребують падаллю, але гепард їсть виключно свіже м’ясо. Гепард також єдина в світі велика кішка, у якої не ховаються кігті.

   Ось ще декілька цікавих фактів про диких кішок. Білі тигри в природі зустрічаються тільки бенгальські. Леопард і пума запросто можуть підстрибнути на висоту 5,5 метрів. Жодна дика кішка практично ніколи не піднімає хвіст вище спини, що дуже характерно для домашніх кішок.

   Багатьох диких кішок до недавнього часу нещадно винищували. Причому були випадки, що їх убивали не лише заради красивої шкіри, але і заради премії, яку виплачувала влада. Такі премії, наприклад, виплачували багато штатів США за вбивство пуми, а в країнах Європи платили за вбивство рисі.10 січня 1954 відбулося вбивство останнього тигра в Середній Азії. У 50-ті роки минулого століття в Африці щороку знищували до 100 000 леопардів. На щастя на сьогоднішній день це божевілля в основному припинено. Багато дикиких кішок занесено до Червоної книги. Заповідники і зоопарки проводять величезну роботу по збереженню та відновленню зникаючих видів. Будемо сподіватися, що наші діти і внуки зможуть милуватися цими прекрасними тваринами не тільки на фотографіях.

Ну і як завжди невелике відео — екскурсія в світ диких кішок

   Памятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Кішки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin