Деркач

        18 Апрель 2018

деркач    Деркач — степовий птах,  якого за скрипучий голос в народі навіть прозвали «скрипуном». Крик деркача можна почути  за кілометр. Але навіть якщо він буде зовсім поруч, то ви не зрозумієте, звідки йде крик. Справа в тому, що він витягує шию і під час «співу» повертає голову в різні боки. Від цього звук, начебто, змінює напрямок.

деркач

Деркач дуже не любить літати. Він вважає за краще від небезпеки тікати, сподіваючись на свої швидкі ноги. Тільки в крайньому випадку птах може злетіти і то, пролетівши метрів тридцять, знову сідає та ховається в траві. Через таку особливість в народі навіть з’явилася легенда, що з теплої Африки деркач до  нас приходить пішки і таким же чином відправляється назад. Але поспішаю вас запевнити, друзі, що на зимівлю, так як і з зимівлі, деркач все ж літає, а легенда залишається тільки  легендою, хоча і дуже гарною.

деркач

Відразу після прильоту з вирію, деркачі знаходять собі пару та влаштовують простеньке гніздо — ямка в землі застелена сухою травою. Самка зазвичай відкладає 10-12 яєць і сама висиджує. Пташенята з’являються через 18-19 днів. Всього лише добу новонароджені проводять в гнізді, а потім разом з батьками йдуть геть. Більше сім’я деркачів в гніздо не повертається.

деркач

Батьки пташенят не годують, ті з самого початку самостійно шукають собі личинок, комах, насіння рослин. Деркачі знищують величезну кількість шкідливих комах. Їх користь просто неоціненна для полів та лугів. Але, на превеликий жаль, цих птахів стає з кожним роком все менше. Полювання не найголовніша причина цього процесу, хоча браконьєрство також вносить свій внесок.

Основна причина зменшення поголів’я деркача (до куріпок та перепелів це також відноситься), це надмірне застосування отрутохімікатів та механізоване сінокосіння. Зрозуміло, що повністю відмовитися від цього людина ніколи не зможе. Але навіть зміна технології покосу, а саме косити не від країв до центру, а від середини до країв, зменшить загибель птахів, та й інших дрібних тварин в рази. Небайдужі до долі деркача та інших птахів люди також застосовують попереду косарки всілякі відлякуючі пристрої.

І на закінчення пропоную вам подивитися невеликий фільм про деркачів

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin