Дамани

        17 Декабрь 2017

дамани   Дамани — невеликі тварини зовні трохи схожі на диких кроликів. Але тільки трохи. За своїм еволюційним розвитком їх найближчий родич … слон. Так, так, саме слон, а ще носоріг, а ще кінь, зебра та віслюк. І це тому, що дамани, хоча і найменші на Землі, але все ж копитні тварини.

дамани

Проте з кроликом дамана плутали не один раз. Скажімо, Іспанія своєю назвою зобов’язана саме даманам. Фінікійці, коли вперше припливли на Піренейський півострів, побачили там безліч кролів, яких раніше ніколи не бачили. І вони їх прийняли за даманів, які в великій кількості живуть у них на батьківщині. «Шапа» по-финикийски — даман, «і-шапан» — острів даманів. Потім вимова змінила слова на гі-спання і, нарешті, Іспанія.

дамани

Дамани — це діти гір. Їх стихія голі прямовисні скелі. Спритно вони лазять по ним, утворюючи цілі колонії та досхочу пустуючи. Але варто тільки комусь помітити ворога — мангуста, дику кішку або пітона, як відразу вони голосно верещать і з тупотом кидаються в розщілини, попереджаючи, таким чином, всіх навколо про небезпеку. Ящірки, павіани та безліч інших миролюбних тварин знаходять в даманах хороших сусідів. Їх пильні очі (людину можуть побачити на відстані більше кілометра) та відмінний слух забезпечують безпеку всім хто знаходиться в їх оточенні.

дамани

В глибоких розщілинах дамани влаштовують гнізда з вовни, де самки виводять по 3-6 малят, досить великих та досить розвинених. Буквально тільки обсохне малюк після народження і він вже готовий разом з дорослими лазити по скелях. Цікавим є той факт, що в разі загибелі самки, дитинчат всиновлюють інші самки.

Крім скельних даманів, про які я зараз розповідав, існують ще й кілька видів лісових. Ці тварини віддали перевагу  лісам Центральної Африки. Вони практично не злазять з дерев, знаходячи там і житло, і прокорм. Хоча, заради правди, потрібно відзначити, що по деревах непогано лазять всі дамани — і лісові, і скельні. Всі види мають на задніх лапках по три пальці і по чотири на передніх. На всіх пальцях є маленькі копитця крім як на середньому і то тільки на задніх лапах. Там у даманів замість копитця кігті, які і дозволяють їм міцніше триматися на дереві.

Відмінність лісових даманів від гірських полягає ще й в тому, що перші — моногамні (живуть сім’ями — самка, самець і діти), а другі — полігамні, подібно до «дідуся» слона, даман самець має гарем з декількох самок.

І буквально кілька кадрів про даманів в ролику

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Ссавці       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin