Чорний носоріг

        14 Июль 2012

чорний носоріг   Чорний носоріг — це другий вид африканських носорогів (є ще азіатські — суматранський, індійський та  яванський). Про першого — білого носорога, я писав у попередній статті. Відразу хочу сказати, що назва чорний носоріг чисто умовна, як втім і назва його побратима білого носорога. Насправді колір ближче до сірого. Основна відмінність чорного носорога — це його верхня губа. Так як чорний носоріг, є травоїдною твариною (в принципі як і білий носоріг), але вважає за краще їсти, молоді гілки дерев та чагарників, а не траву, то й верхня губа краще пристосована для цього. Вона має форму невеликого хобота, яким чорний носоріг, як пальцем зриває молоді пагони на висоті, до якої може дотягтися.

чорний носоріг

   Чорний носоріг трохи менший за білого (важить 2-2,5 тонни) і більш витягнутий. Він також є абсолютною протилежністю свого земляка щодо агресії — як між родичами, так і по відношенню до інших тварин і людини. Сутички між чорними носорогами носять чисто символічний характер і рідко закінчуються травмами. Зі своїми постійними сусідами — зебрами, буйволами, антилопами гну чорний носоріг також лояльний і може проявити агресію тільки при захисті дитинчати або прямої загрози.

чорний носоріг

   Деякі птахи, наприклад, волоклюї, постійно супроводжують носорогів і при найменшій можливості влаштовують на його тілі полювання на паразитів. Те ж саме відбувається, і коли чорний носоріг приймає грязьові ванни. Тільки в цьому випадку мисливцями виступають водяні черепахи. До речі сказати, чорні носороги, зовсім погані плавці. Навіть невелика водойма може стати для цієї дикої тварини  нездоланною перешкодою.

чорний носоріг

   У взаєминах з людиною історія абсолютно така ж, як і в інших видів носорогів — нещадне винищення через нібито чудодійну силу рога. На щастя на сьогоднішній день багато держав зрозуміли важливість збереження популяції  чорного носорога і взяли їх під охорону. Та все ж продається дуже обмежена кількість ліцензій на відстріл, хоча вартість їх дуже велика.

   Чорний носоріг разом зі своїм родичем білим носорогом входить в так звану «велику африканську п’ятірку» — носоріг, слон, буйвол, леопард і лев.

   І в кінці зовсім маленьке відео про чорного носорога

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin