Чиж

        28 Май 2014

чиж   Чиж — маленька, навіть менше ластівки або щигля, пташка. Самець чижа має зеленувато-жовте забарвлення, з коричневими цятками на спині, причому спина темніша, ніж грудка. Чорно-зелені крила прописані впоперек жовтими смужками. Голову прикрашає чорний капелюшок і такого ж кольору борідка. У самки чижа чорної шапочки нема. Вона сіро зелена, з більш яскравими плямами, пташенята схожі на самку.

чиж

  Чижі надзвичайно жваві й доброзичливі, вони постійно перегукуються, тому в зграї тиші не буває. У чижів сильний і гострий дзьоб, яким вони легко розбивають луску вільхових шишок. Птахи також мають дуже гострі кігтики, якими легко можуть триматися за найтонші гілки, добуваючи насіння.

чиж

   Зазвичай чиж живе у змішаних, а іноді і в листяних лісах. Відшукати його гніздо дуже непросто. Під час гніздування птахи дуже обережні. До того ж самка вибирає місце для гнізда високо над землею, яке ще й добре маскує. Будує гніздо вона сама. Навесні у чижів з’являється перше потомство, яке пара вигодовує разом. Через 2 тижні молоді чижі починають літати неподалік від гнізда, а після повторного гніздування (червень-липень) дорослі і молоді птахи створюють змішані зграї.

чиж

   Скандинавські чижі, зазвичай, відлітають зимувати на південь, зупиняючись в Центральній Європі, або летять ще далі, аж до Середземного моря. Ті чижі, які живуть в гірських районах, спускаються в долини, де ростуть вільха та береза, чиє насіння в цей час є їх основною їжею. Назад вони повертаються в березні. Проте вже в лютому в зграях чижів починаються шлюбні ігри, під час яких самець співає, кружляючи в польоті з розпущеним хвостом.

   Літають чижі швидко, хвилеподібно. Можуть долати великі відстані, найчастіше на великій висоті, тому їх зазвичай легше почути, ніж побачити.

   Поширений чиж практично по всій Європі, Малій Азії та в Східному Сибіру.

   Традиційно на закінчення невеликий відеосюжет про чижів

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin