Черепахи

        2 Сентябрь 2012

черепахи   Черепахи — це плазуни, яким не менше 220 млн. років і яких не можливо не відрізнити від будь-якої іншої  тварини. Черепаху відразу можна впізнати по її панцирові. Панцир складається з двох половинок — спинний і черевний. Ці половинки щільно приростають до скелету (хребта, ребер, ключиць). З 26 рядів відомих науці черепах на сьогоднішній день живими залишилося 12, які в свою чергу діляться на 23 види. Про найпоширеніших черепахах я розповім вам, друзі, в окремих статтях, а сьогодні спільні риси та відмінності.

   Отже, черепахи в залежності від виду дуже відрізняються за розмірами. Є просто велетні — такі як шкірясті та слонові черепахи, вага яких становить 600-900 кг, і є просто карлики. Приміром, намаквалендська черепаха довжиною менше ніж 10 см.

черепахи

   В залежності від способу життя різну форму мають і кінцівки — у морських черепах кінцівки мають вигляд ласт, у наземних же черепах вони з пальцями, на яких є кігті. Прісноводні черепахи зазвичай мають перетинки між пальцями.

черепахи

   Зазвичай у черепах короткий хвіст, який втягується в панцир разом з кінцівками. Але бувають і більш цікаві форми — з шипом або «нігтем» на кінці (наприклад, балканська або плоскохвоста черепахи).

черепахи

   Панцир — це засіб захисту черепах, але бувають і виключення, коли панцир не несе захисних функцій. Це кайманові, великоголові та морські черепахи.

черепахи

   Про черепах складено безліч легенд. Нам з дитинство відома одна з думок стародавніх людей про побудову світу — Земля лежить на спинах чотирьох слонів, які в свою чергу стоять на величезній черепасі, яка  плаває в безкрайньому океані.

   І на закінчення дивіться добрий веселий мультфільм про черепаху

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin