Чеглок
Ви не знаєте хто такий чеглок? Так це ж сокіл, причому як говорили за старих часів — істинний (ловчий). У нього багато спільного зі своїми побратимами (наприклад, з сапсаном), але в той же час є свої особливості, про які сьогодні я і хочу розповісти.
Отже, уявіть собі гніздо, сидить самка, чекає, коли її потомство (це для нас вони просто потомство, а для неї улюблені та неповторні діти) з’явиться на світ. І ось, нарешті, здійснилося — спочатку одне, потім друге і … з’явилися довгодзьобі, безглузді створення іменовані пташенятами чеглока. А от для матері на світі немає нікого миліше та прекрасніше. Але не про це мова. Згодом ці пташенята перетворяться в красивих, але, в деякій мірі, жорстоких птахів.
Чеглоки — найперші вороги жайворонків, а ще ластівок та стрижів. Цей сокіл вміє бачити на відстань понад 1000 метрів. Атакуючи, чеглок може досягати швидкості понад 300 км / год.
І ось чути клич — самець зловив здобич і несе його в своїх міцних пазурах. Ще за кілометр самка чеглок, яка сидить на гнізді, почує цей заклик і полетить назустріч. І ось вона та сама особливість, якої немає в жодного іншого сокола. На підльоті самка перевертається і … приймає здобич з лап самця. Трохи відлетівши зі здобиччю, самка чеглок сідає на гілку, і починає обскубувати гостинець, зрідка відтинаючи та поїдаючи шматки м’яса (не найкращого).
Тільки після такої процедури здобич чеглок несе своїм дітям. В гнізді, відриваючи по маленькому шматочку м’яса від тушки, самка годує своїх дітей. Задля справедливості потрібно сказати, що не тільки птахи входять в раціон чеглоків, але й миші, землерийки та кроти. Птах може, до речі кажучи, не тільки полює сам, але й відбирати здобич у сусідів, причому навіть в польоті.
Крім птахів та ссавців, досить велику частку в раціоні займають жуки-скарабеї та бабки. У деяких сімей комахи навіть стоять на першому місці. Їх чеглоки ловлять зі спритністю, якій може позаздрити будь-який «мисливець». До того як я познайомився з чеглоками, я навіть не міг припустити, що жуки-скарабеї можуть так високо літати (і власне навіщо?).
У мене ще дуже багато інформації про цих прекрасних птахів, але це, напевно, в наступний раз, якщо у вас, дорогі друзі, буде до цього інтерес.
Тренування чеглока можете подивитися у фільмі
Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!