Цесарки

        15 Август 2017

цесарки   Цесарки — гарні птахи, родичі індиків та домашніх курей, з цікаво прикрашеною наростом головою синього або червоного забарвлення, а також з шиєю такого самого або протилежного кольору.

цесарки

Все тіло, а точніше пір’я на тілі покрите білими цятками, як дрібним бісером. Про походження цих плям існує легенда. Коли прудконогий Мелеагр загинув від золотої стріли бога Аполлона, його сестра невтішно лила сльози. А коли сльози закінчилися, перетворилася вона в цесарку, а краплі сліз покрили все тіло.

цесарки

Але, напевно, не всі цесарки з’явилися так, як говорить легенда. Чорна та білогруда цесарки майже не мають плям. І живуть вони в тропічних лісах Африки. Живуть собі нікому на очі зайвий раз, не потрапляючи, тому і відомо про них мало. Живуть невеликими зграйками. Харчуються опалими фруктами. Тільки-но  знайде одна цесарка їстівне і всі інші відразу до неї. Відштовхують від ласощів одна одну, борються за ласий шматочок, але правил боротьби дотримуються суворо, дзьоб в хід не пускають, поводяться по-спортивному.

В саванах та степах живуть нащадки домашніх цесарок — шоломоносні або звичайні. Ще в стародавньому Римі їх приручали, одомашнювали та розводили. Набагато пізніше цесарки потрапили до Європи.

грифові цесарки

І нарешті, найбільші грифові цесарки не мають на голові ні шолома, ні гребеня, проте  мають потужний дзьоб, як у грифів. Через це їх голови нагадують голови хижих птахів і виглядають трохи страхітливо. Незважаючи на це повадки у них такі ж як і у інших цесарок. Як і всі інші живуть зграйками, ночують на деревах і дуже мало літають (віддають перевагу бігові).

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin