Бурий ведмідь

        27 Январь 2013

бурий ведмідь   Бурого ведмедя деякі плутають с грізлі, оскільки в них дуже схоже забарвлення хутра. Але насправді бурий ведмідь набагато менше свого родича за вагою та за ростом. Вага дорослої особи коливається від 400 до 600 кг при рості 2.5-3 метра, коли він стоїть на задніх лапах.

   Місце існування цих тварин розповсюджується  від Аляски до європейської частини Росії. Забарвлення хутра бурого ведмедя варіює — від світло-палевого до коричневого (майже чорного кольору) і залежить від середовища проживання.

бурий ведмідь

   Тримаються ці ведмеді поодинці, захоплюючи у свої володіння ділянки землі площею до 400 кв. км. Межі своїх володінь вони позначають подряпинами на деревах та спорожненнями. Хоча бурий ведмідь і вважається хижаком, але раціон його харчування на 75% складається з їжі рослинного походження — ягоди, горіхи, жолуді. Поповнює рослинний раціон бурий ведмідь зазвичай дрібними тваринами — мурахами, ящірками, ховрахами, пищухами, рибою, але іноді він може поласувати і тигром або гімалайським ведмедем. Були випадки, коли бурий ведмідь, щоб не полювати самому, забирав здобич у вовків або пум.

бурий ведмідь

   Восени бурий ведмідь починає запасати жир на зиму, якого потрібно в середньому близько 150 кг. Якщо він не встигає підгодуватися то, швидше за все, прокинеться завчасно. Бурих ведмедів, що просипаються серед зими, називають шатунами. Оскільки в зимовий час рослинної їжі немає, йому доведеться полювати.

бурий ведмідь

   Бурий ведмідь може бігати з винятково великою швидкістю, яка може сягати 55 км/год. А одним ударом своєї могутньої лапи він може зламати хребет зубру або бізону. Вагітність у них триває близько 7 місяців. Малята народжуються із січня по березень місяць в кількості до 5 малят. На теперішній час бурий ведмідь занесений в Червону книгу МСОП. Їхня чисельність на сьогоднішній день нараховує близько 200 000 особин.

Зустрічі з людиною зазвичай бурий ведмідь уникає, але якщо вона все ж таки відбудеться… результат може бути трагічним, особливо з шатуном. Так, що, друзі, уникайте зустрічей з бурим ведмедем.

І зовсім короткий сюжет про щасливе сімейство бурого ведмедя

 

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin