Бура гієна

        2 Июнь 2012

бура гієна   Бура гієна або як її ще називають коричнева гієна — один з видів гієн, а їх всього чотири (плямиста, смугаста гієни і земляний вовк), мешкає в Африці, в основному в південній її частині і найбільш поширена в Калахарі і Намібії. Бура гієна помітно менше від своїх родичів, живе по сусідству з плямистою гієною. Розміри самок і самців практично однакові і складають в середньому по довжині близько 80 см плюс хвіст близько 25 см, а вага близько 30 кг. Буру гієну від інших видів відрізняє також і однотонний бурий окрас (хоча ноги смугасті), а також  довга звисаюча грива більш світлого кольору.

бура гієна

   Звуки, які можна почути від бурої гієни, різноманітні, але в них відсутній знаменитий «регіт». Відрізняє буру гієну, скажімо, від плямистої ще й те, що це яскраво виражений падальник.  96% раціону бурої гієни становить саме падалина.  У бурої гієни дуже гарний нюх, а також вона здатна швидко бігти на досить довгих відстанях, щоб бути першою біля померлої  тварини.  При недостатній кількості падалини (це часто буває в сезон дощів), бура гієна задовольняється недоїдками левів, леопардів, гепардів та інших хижаків.

бура гієна

   В раціон також можуть входити комахи, яйця птахів (бура гієна здатна прокусити навіть яйце страуса) і навіть домашні тварини. Саме за останнє фермери нещадно винищують бурих гієн. Більш менш в безпеці бура гієна себе може почувати лише в мисливських заказниках.

   Для вгамування спраги бура гієна поїдає соковиті плоди, а при їх нестачі, навіть траву. А взагалі бура гієна може виживати з дуже малою кількістю води. Зате в період засухи більший падіж серед тварин, а значить і більше їжі для бурої гієни. Через повсемістне винищення бурої гієни людиною, вид стоїть на грані вимирання.  Тільки терпиме ставлення людини до цієї, нехай і не зовсім симпатичної  тварини, може зберегти буру гієну, як жителя планети Земля.

   Пам’ятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin