Бобер

        26 Август 2013

бобер   Бобер відвіку користувався загальною пошаною як справний будівельник і лісоруб. Ця тварина стала не тільки прикладом працелюбності та наполегливості, а й багато чому навчила людей. Люди перейняли у бобрів деякі методи та інженерні рішення при будівництві гребель.

бобер

   5 млн. років тому бобри могли б скласти непогану конкуренцію своїми розмірами самому  ведмедю. Нинішні бобри, звісно, значно менше. 20-30 кг — це вага дорослого бобра, при довжині до 1,2 метра. Дуже рідко самці бобра можуть сягати 45 кг. Близько 15-18 см припадає на унікальний хвіст бобра, ширина якого приблизно така ж, як і довжина.

бобер

   Бобри — відмінно плавають. Швидкість до 10 км / год. вони розвивають, завдяки потужним заднім лапам з перетинками. Передні, досить маленькі лапи, не мають перетинок, але натомість оснащені потужними кігтями, пристосованими для риття. Цими ж лапами тварина носить гілки й глину.

   Від холоду бобра захищає товстий шар жиру та чудова шерсть, за якою він ретельно  доглядає, розчісуючи її кігтями лап. Хутро не намокає завдяки маслянистій рідині, що виділяється спеціальними залозами.

   Бобри, які живуть біля великої річки чи іншої водойми, нерідко копають собі нору на крутому березі. А прославилися вони тим, що роблять на струмках великі греблі (що, до речі, іноді заважає людям та й природі) і будують неприступні будиночки-острівці.

бобер

   Для будівництва бобри використовують вільху й осику. Цих дерев завжди багато вздовж берегів. Дерева вони валять потужними зубами, перегризаючи стовбур. Відгризені шматки бобри в зубах несуть на будівництво і встромляють гострими кінцями в дно. Інші гілки вкладають так, щоб їх не віднесло течією. Поступово над річкою виникає рівний вал з хмизу, придавлений для вірності важкими по 15-18 кг камінням. Завершує будівництво глина, листя та інший непотріб. Рекорд був встановлений біля містечка Нью-Гемпшир. Довжина греблі складала 1200 метрів! У загаті нарахували 40 бобрових будиночків.

   В XIX столітті бобри ледь не зникли через моду на їхнє розкішне хутро. Врятувало їх тільки те, що ця мода, як і будь-яка мода, швидко пройшла, а крім того було прийнято ряд законів про охорону цих тварин. Після цього бобри так швидко почали плодитися, що в деяких районах завдавали сильної шкоди, затоплюючи дороги і поля. В таких випадках тварин доводиться ловити й переселяти у віддалені місця, де вони зможуть, нікому не заважаючи, будувати свої греблі.

Пропоную на закінчення подивитися цікавий та пізнавальний фільм про бобрів

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin