Благородний олень

        22 Август 2012

благородний олень   Благородний олень — сама грація. Він гордо несе свої роги і всім своїм виглядом показує благородство. У той же час благородний олень точно така ж невід’ємна частина природи, як і дуби, папороті, скелі, серед яких він живе. Благородний олень народжений цією землею, корінний її мешканець, що успадкував свої володіння від предків. До речі сказати, підвиди благородного оленя особливо не відрізняються один від одного, але носять різні імена — мазав, ізюбр, вапіті, європейський олень та інші.

благородний олень

   Благородний олень виділяється круглими стовбурами і гілками своїх рогів, які бувають тільки у самців. Ця струнка благородна тварина має широкі груди, довгасту голову та виразні очі з довгастими зіницями. Висота благородного оленя в середньому близько півтора метри, а вага до 200 кг.

благородний олень

   Благородний олень поширений практично по всій Європі, а в Азії до Маньчжурських гір. В Європі їх найбільше в Австрії та Угорщині, на Україні — в Карпатах та Криму. Благородні олені віддають перевагу порослій лісом гористій місцевості. Живуть невеликими стадами на чолі з самкою. Взимку благородні олені спускаються в низину, а влітку піднімаються в гори наскільки це можливо. Пересуваються вони швидко і дуже граціозно. Благородний олень без великих зусиль робить довгі стрибки, долаючи всілякі перешкоди, перепливає річки. Але незважаючи на свій благородний зовнішній вигляд, вдача у благородного оленя зовсім не благородна (вибачте за каламбур). Він дратівливий, егоїстичний, злий, тому навіть з прирученим потрібно триматися обережно.

благородний олень

   Самка благородного оленя зазвичай призводить 1-2 оленят, до яких відноситься з великою ніжністю. Перші роги з’являються у самців до сьомого місяця, хоча самостійними вони стають лише через кілька років.

   Подібно, як і його родичі північний та плямистий олені, благородний страждає від природних ворогів, в основному вовків, рисей і інших хижаків. Дуже цінуються в фармакології молоді роги благородних оленів — панти. Для цих цілей існують цілі ферми по виведенню благородних оленів.

   На закінчення пропоную вам подивитися цікаве та пізнавальне відео, де в головній ролі, зрозуміло, благородний олень.

  

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin