Білобокі дельфіни

        13 Декабрь 2015

білобокий дельфін    Дельфіни! Всі ми з дитинства знаємо цих красивих та розумних тварин. На світі існує дуже велика кількість різновидів дельфінів. Дельфінам ще з давніх часів приписували людські та навіть божественні якості. Їх пов’язували з чимось містичним і загадковим, їм поклонялися і обожнювали. Про дельфінах складено безліч легенд і міфів. Давньогрецький бог  Аполон, зображувався верхи на дельфіні і не раз, навіть, брав його образ. Сам Бог морів і океанів — Посейдон завжди зображувався в компанії дельфіна, який уособлює морський  дух, силу та благородство. Так само існувало повір’я, що дельфіни відчувають наближення шторму і йдуть на глибину, чим попереджають моряків про наближення катастрофи.

білобокий дельфін

   Про одну з цих дивних тварин, а саме про білобокого дельфіна, або як його ще називають — атлантичного, саме сьогодні я і хочу вам розповісти. Це маловивчений вид, місце проживання якого знаходиться в холодних та помірних широтах  Атлантичного океану. Білобокий дельфіном він названий завдяки великій білій або жовтій плямі, яка розпочинається з двох сторін від спинного плавця і тягнеться уздовж всього тіла. Цей різновид трохи більший, ніж інші види дельфінів. Довжина тіла білобокого дельфіна становить 2,5-2,8 м. Вага 200-230 кг. Живуть вони невеликими зграями, не більше 50 особин. Раціон харчування білобокого дельфіна складається з риби (оселедець, сріблястий хек, тріска і т.д.), а також він ніколи не відмовиться поласувати головоногими, ракоподібними або молюсками.

білобокий дельфін

   Статева зрілість самок білобокого дельфіна настає у віці від шести до дванадцяти років, самців від семи до одинадцяти. Самка виношує дитинча близько одинадцяти місяців, за кілька днів до пологів вона піднімається ближче до поверхні та народжує на світ своє маленьке диво. Зазвичай народжується всього одне дитинча, дуже рідко на світ з’являються близнюки. Найближчі півтора роки після народження мати охороняє своє дитя від численних хижаків (косаток, акул та ін.), годуючи його своїм молоком. Середній вік життя атлантичного дельфіна від 22 до 27 років.

білобокий дельфін

   На жаль, не дивлячись на легенди та міфи, браконьєри безжалісно винищують цих прекрасних створінь, і тому багато з них знаходяться на межі вимирання. Білобокий дельфін занесений до Червоної книги, але це не врятує їх, якщо ми, люди, не будемо дбайливо ставитися до братів наших менших.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Морські ссавці       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin