Білка

        27 Июль 2013

білка   Білка, напевно, сама непосидюча серед всіх гризунів тварина. Влітку вона постійно рухається — вона швидко спускається по стовбуру ялини, потім також швидко злітає вгору, стрибає з дерева на дерево. Довгі задні лапки, як накручена пружина дають більці такий поштовх, що тварина перелітає на 10 метрів. У той же час її довгий пухнастий хвіст, як парашут, допомагає їй триматися в повітрі.

білка

   Влітку шерсть білки має рудуватий, як колір кори сосни, окрас. Завдяки цьому її майже не помітно на дереві. Своє гніздо вона споруджує на верхівці ялини або сосни. Причому гнізд у неї може бути кілька — основне і запасні, щоб перечекати негоду, сховатися від ворога, а їх у неї багато (соболь, куниця, росомаха, пума, скопа, мармурова кішка, рись та багато інших), а також влаштувати склад запасів на зиму . Основний корм білки — насіння хвойних дерев, хоча в їжу йдуть також горіхи, гриби, ягоди і навіть яйця птахів.

білка

   Навесні, коли встановлюється сонячна погода, у білячому гнізді з’являються сліпі малюки. Білка годує їх молоком протягом 2 місяців, після закінчення яких малюки починають вибігати з гнізда, стрибати по сучках і гілках дерев, ласувати ягодами та грибами.

   У літню спеку білка ховається в дупло або гніздо. Їжу вона шукає тільки рано вранці або пізно ввечері. В кінці літа білка починає заготовляти гриби на зиму. Часто можна побачити, як вони сушаться на деревах. Крім грибів білка запасає горіхи та жолуді.

білка

   Окрім заготівлі запасів їжі на зиму, білки також утеплюють своє житло — тварини затикають мохом і сухою травою щілини, роблять товсту підстилку.

   Незважаючи на свою теплу шубку в сильні морози білка зовсім не виходить з гнізда. У такі періоди вона спить по 20-22 години на добу. При відлизі білка виходить погуляти і збирає шишки, з яких видобуває насіння. У хід йдуть і припаси.

   При неврожайному сезоні в рідних місцях білки прямують туди, де більше прокорму. Вони долають сотні кілометрів, іноді рухаючись суцільним потоком впродовж одного-півтора місяців зі швидкістю до чотирьох км / год.

   Як і більшість гризунів, білка живе на волі 2-4 роки. У неволі ж при гарному догляді може прожити до 15 років.

   Наскільки ручними можуть бути білки, дивіться у відеосюжеті

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

До запису "Білка" 2 комментария

  1. Дуже цікава та докладна публікація! Колись давно, у нас на станції також проживала білка, тому я можу додати, що ці тварини мають неабиякий характер — білочка не підпускала до себе нікого, крім одного вихованця, чомусь вважаючи його своїм хазяїном! З іншими людьми поводила себе агресивно

    • Михайло:

      Мені приємно, що вам сподобалась публікація, а також дякую, за доповнення з власного досвіду.

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin