Білий ведмідь

        6 Май 2012

білий ведмідь    Як ви вважаєте, який найбільший наземний хижак? Ну, звичайно ж, це білий ведмідь або інша його назва полярний ведмідь. І та й інша назва цієї тварини не випадкова — він живе в Арктиці за полярним колом і шерсть ведмедя дійсно білого кольору. У білого ведмедя є все необхідне для того щоб нормально себе почувати в суворих умовах Арктики. Шар підшкірного жиру становить товщину до 10 см. Але навіть не це головне. Волоски шерстяного покрову білого ведмедя всередині порожні, тобто заповнені повітрям, що в рази збільшує теплоізоляцію. Таку будову шерсті мають і інші тварини, наприклад, олені, але у білого ведмедя воно особливе. 

білий ведмідь

   Уявіть собі, ця тварина невидима для інфрачервоної зйомки (тепло тіла не проникає назовні шерстяного покрову). Навіть ступні білого ведмедя покриті шерстю. До речі сказати, між пальцями цього ведмедя є перетинки. Завдяки такому прекрасному захисту від холоду і якостям хорошого плавця білий ведмідь без зусиль пропливає 80 км у крижаній воді.

білий ведмідь

   Вага білого ведмедя може досягати 1 тонни, хоча зазвичай самець важить 400-450 кг і має довжину до 3х метрів, самки дрібніші — 250-300 кг. Улюблена їжа полярного ведмедя — це тюлені. В середньому кожен ведмідь їх з’їдає близько 50 штук на рік. Проте, полювати на цих тварин, не так і просто. По-перше, стан льодів в Арктиці не стабільний, і тому білому ведмедю доводиться за сезон пройти не одну тисячу кілометрів в пошуках лежбищ тюленів. По-друге, тюленя зловити не так просто. У воді білий ведмідь навряд чи зуміє його наздогнати і вбити. Медведю доводиться годинами підстерігати тюленя біля ополонки, поки той не вирине ковтнути повітря. В цей момент білий ведмідь повинен приловчитися і вдарити тюленя лапою по голові, щоб оглушити, а потім викинути його на лід.

білий ведмідь

   Окрім як тюленем  білий ведмідь не відмовиться поласувати і нерпою. Полювання на неї відбувається приблизно за тим же сценарієм. Цікаво те, що в першу чергу білий ведмідь з’їдає не м’ясо, як це роблять інші хижаки, а сало і шкуру вбитої тварини. І вже тільки після того як шкура і сало будуть з’їдені, а голод залишиться білий ведмідь може з’їсти якусь частину м’яса. Втім, в скрутний час ведмеді не гребують і падаллю. Влітку, коли білі ведмеді перебираються на сушу, вони й взагалі стають вегетаріанцями, тривалий час, харчуючись тільки ягодами.

(продовження читайте тут)

   Будь-яка тварина – творіння Боже!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

До запису "Білий ведмідь" є 1 коментарій

  1. Ангеліна:

    Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin