Білий носоріг

        9 Июль 2012

білий носоріг   Білий носоріг — один з п’яти видів носорогів (ще є чорний, суматранський, індійський і яванський носороги). Загальну картину про носорогів я змалював у попередній статті, а зараз, як і обіцяв, більш детально про білого носорога. Живе ця цікава тварина на півдні Африки і зовсім невелика популяція у центральній частині.

білий носоріг

   Зазвичай білий носоріг має два роги. Передній завжди довший (рекорд по довжині складає 158 см), а задній іноді навіть буває непомітний. Важить білий носоріг  до 3 тонн, хоча абсолютний рекорд становить близько 5 тонн. Живуть ці дикі тварини переважно невеликими групами. Рідко бувають групи білих носорогів більше 10 особин. Назва білий не зовсім відповідає дійсності. Білий носоріг лише трохи світліше чорного і має так званий шиферний колір. Є думка, що назва походить через неправильне переведення з місцевого говору назви широкомордий. Це припущення має сенс, тому що дійсно білий носоріг відрізняється від чорного широкою верхньою губою (у чорного вона хоботоподібна), за допомогою якої йому зручно зривати низькорослу траву — основну їжу білого носорога.

білий носоріг

   Білі носороги досить агресивні тварини. Особливо агресивні самці під час гону. Їх поєдинки носять жорстокий характер. Боротьба за володіння самкою у білих носорогів нерідко закінчується смертю одного з них. Через такий крутий норов носорогів племена аборигенів рідко полювали на них до появи європейців з вогнепальною зброєю. Віра в те що ріг носорога володіє чудодійними властивостями мало не сприяла винищенню білих носорогів повністю. На щастя людина вчасно схаменулася і взяла під захист цю екзотичну тварину. На сьогоднішній день популяція білих носорогів хоч і невеликими темпами, але має тенденцію до збільшення.

білий носоріг

  У ПАР зараз можна навіть купити ліцензію на полювання  білого носорога. Правда потрібно сказати, що кількість таких ліцензій дуже обмежена, а вартість становить понад 150 тис. американських доларів. Будемо сподіватися, що такий стан справ буде зберігатися і далі, а зникнення білому носорогу загрожувати не буде.

  Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin