Беркут

        29 Октябрь 2012

беркут   Беркут — найбільший представник орлиного племені (набагато більший від орла-могильника, а тим більше від орла-карлика). Його можна сміливо назвати королем орлів. Беркут велика і сильна птиця яка важить 3-6 кг. Розмах крил цього птаха може досягати 3.5 м. Окрас беркут має темно-бурий, але під час польоту чітко помітні білі плями на крилах і біля основи хвоста. До речі, у беркутів самий довгий хвіст серед орлів.

беркут

   Цей хижий птах дуже вміло використовує висхідні повітряні потоки, завдяки яким може годинами ширяти на висоті. Угледівши здобич, беркут миттєво кидається на неї.

   Беркути поширені в Євразії, Африці та Америці. На Україні зустрічається в Карпатах. Живуть вони скрізь — і в саванах і в горах. Немає беркута тільки в лісі. Гніздо птах влаштовує на скелях або на одиночних деревах, причому на відстані не менше 3-4 км від своїх родичів, оскільки кожен беркут має свою територію для полювання.

беркут

   Самка беркута відкладає 1-2 яйця. Годують пташенят обоє батьків, причому, перші 2 місяці їжу приносить тільки батько. Самка беркута в цей час ні на хвилину не залишає гніздо.

   Основною їжею для беркутів служать байбаки та сірі куріпки. Але беркути можуть полювати і на більш велику дичину — зайців, борсуків, лисиць та молодих копитних. Спеціально навчений беркут здатний ловити навіть джейранів, сайгаків та… вовків.

беркут

   Полювання з беркутом колись було дуже поширене в різних країнах. І досі деякі народи передають з покоління в покоління секрети утримання та дресирування ловчих беркутів.

   Причини різкого зниження чисельності беркутів — вторгнення людини в їх середовище проживання та гніздів’я. Якщо цю птицю кілька разів потривожити, беркут здатний кинути навіть гніздо з пташенятами, не кажучи вже про яйця. Все ж я сподіваюся, що розсудливість візьме верх, і люди зможуть спостерігати ширяючого беркута ще не одну сотню років.

І на закінчення пропоную вам, друзі, подивитися огляд про полювання з беркутом.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin